sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Halkbank Personelin İlgisizliğinden Şikayetçiyim

Yakup Yakup24 Mayıs 00:58

22.05.2020 tarihinde İstanbul/Pendik ilçesi Kaynarca şubesinden Esnaf Destek Paketi kredisi kullandım. 60 m² salonda 5-6 metre uzaktaki personele bir şey sorulmuyor. Sorsanız da personelin ne dediğini anlamak çok zor. Birkaç müşteri aynı anda bu şekil de konuştuğu için hatta maske ile konuşulduğu için konuşulanlar net anlaşılmıyor. Sadece kimliğimi ve vergi levhamı istedi. Birkaç evrak uzattı doldur ver dedi. Bu arada sadece kaç ayda bir ödeme yapacaksınız dedi. Bende aylık ödemesi nedir dedim? Ortalama 2400 TL civarı dedi. Evrakları doldurup verdim. Bayramdan sonra gelip şubeden parayı alırsınız dedi. İnternet bankacılığı kullanmak istiyorum dedim. O zaman şu evrakları da imzala 15 dakika sonra şifre gelecek dedi. İmzaladım çıktım. 15 dakika. Sonra gelen şifreyle internet şubesine giremedim. 

Şifre ile alakalı olarak müşteri hizmetlerini aradım diyalog yetkiniz tanımlı değil bilgilerinizi göremiyorum dediler. Tekrar bankaya gittim şifre ile giriş yapamıyorum dedim. Yeni şifre gönderdiler diyalog yetkim tanımlı değilmiş telefonda işlem yapamıyorlar dedim. Sizin bu yetkinizin tanımlı olmasına gerek yok gibi absürt cevap verdiler. Ortamın kaosundan bir an önce çıktım. İnternet şubesinden kontrol ettiğimde akşama hesabıma para geldi. Bu sefer de esnaf Paraf kartımın işleminin başlamadığını gördüm. Şimdi bir de bunun için mi bankaya gideceğim?

Her eksik yapılan işlem için müşteri bankaya giderse bankadaki yoğunluk eksik olmaz. Bunun yanı sıra sürekli aynı işlem için bankaya gitmeye herkesin çok fazla vakti olmuyor. Zaten 5 dakika da imza işlemleri tamamlanıyor. Müşteri işlemler ile alakalı soru sormadan önce personel müşteriye gereken bilgiyi vermeli konuyla alakalı başka soru var mı onu sormalı. Müşteriniz olarak sizden birkaç sorunuma çözüm istiyorum. *Kredi ödeme tablosu istiyorum. Aylık net ödeme ve toplamda ödemem gereken tutarın miktarını net öğrenmek itiyorum. *Paraf Esnaf Kartı istiyorum. *Müşteri hizmetlerini aradığım zaman diyalog yetkisi kısıtlamasına maruz kalmak istemiyorum (Dakikalarca bekleyip ulaştıktan sonra işlem kontrolü için bilgilerinizi göremiyorum denilmesi çok can sıkıcı durum). *Banka şubesine gitmeden bu işlemlerin yapılmasını rica ediyorum. *Personellerinizi şikayetçi olduğum konularda uyarmanızı rica ediyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Yakup 25 Haziran 20:22

Ek olarak yine şubeye gittim diyalog yetkimin tanımlı olmadığını çağrı merkezinin bilgilerimi göremediği için işlem yapamadığımı söyledim. Yapacağımız bir şey yok diyalog da işlem yapabilirsin diyorlar. Şube de KOBİ personeli beni bireysele yönlendiriyor. Bireysel de kimliğimi alıp vakit geçirmek için bir şeylere bakıp tüm yetkiler açık denilerek gene geri gönderildim. Bir müfettiş gönderip bu şubeye denetlemeniz gerekiyor. Şubede çalışanlara diyalog yetkisi dediğimde çalışanlara hiç duymadığı kelimeleri söylüyormuşum gibi davranıyorlar. Terimlere olaylara hayli uzaklar... Çağrı merkezini aradım gene diyalog yetkisi tanımlı değil dediler. Ben anlatmaktan bıktım çağrı merkezi ve şubedekileri yüzleştirmek lazım. Kim kimden neyi istiyorsa istesin, aralarında benim vaktimi almasınlar.

profile-icon Yakup 25 Haziran 20:14

Verdiğiniz cevabınıza ithafen, Bana hala bilgi verilmedi. Lütfen insanları oyalamayın ve doğru şekil de buraya cevap yazın.

Halkbank Logo Halkbank 25 Haziran 14:38

Müşterimize şube kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

profile-icon Yakup 13 Haziran 17:13

Her zaman ki klasik cümle; "Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir." Bugüne kadar ne arayan var ne de soran.

Halkbank Logo Halkbank 27 Mayıs 16:16

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler