16 Ağustos
#12442382

Halkbank Parafly Kredi Kartı Ücret Kesintisi

Kamu personeli olarak maaş müşterisi olduğum bankadan düzenli olarak ödemelerini yaptığım Parafly kredi kartım var. Ancak Parafly kartımdan 13 Ağustos 2019 tarihinde 65 TL kart ücreti ve 3,25 BSMV kart ücreti kesilmiş. Bankaya sorduğumda müşteri hizmetlerini aramamı, müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede ise iade yapamadıklarını maaş aldığım şubeye gidersem belki olabileceğini söyledi. Maaş aldığımız bankanın bu konudaki tutumunu doğru bulmuyorum çünkü kart başvurumda böyle bir aidatın kesileceği belirtilmemişti. Bir an evvel Kart ücretinin tarafıma iade edilmesini istiyorum.

Hatice Hatice 1.546 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hatice21 Ekim

  Uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala kart aidatı ile ilgili sorunum çözülmemiştir.

 • Hatice27 Ağustos

  Maaş bankam olan Halkbank'tan kullandığım Parafly kredi kartımdan kesilen yıllık aidat ücreti tarafıma ödenmemiş ve problemim çözülmemiştir. Bankadan şu şekilde bir cevap gelmiştir. "BDDK’nın Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında çıkarmış olduğu yönetmelik gereği; Banka Ve Kredi Kartı ücretleri Maddesi kapsamında Parafly kartlarımızdan kart üyelik aidatı alınmaktadır. Parafly kartlarımızın avantajlı özelliklerini http://www.parafly.com.tr/ linkinden takip edebilirsiniz. Aynı yönetmelik gereğince Bankamızın ürünlerinde yıllık üyelik ücreti alınmayan kredi kartları mevcut olup müşterilerimiz bu kartlarımızdan tercih etme hakkına sahiptir." Bu bilginin kart başvurusu esnasında yapılmasının gerektiği hususu gayet açıktır. Kredi kartımdan kesilen aidatın tarafıma ödenmesi hususunu tekrardan talep ve rica ediyorum.

 • Halkbank Temsilcisi20 Ağustos

  Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Halkbank Temsilcisi19 Ağustos

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları