07 Ekim
#12740031

Halkbank Parafcard Aidatı Kesilmiş

Halkbank Paraf Card reklamlarda günlerce çıktı. Kart aidatı ücreti alınmayacak diye aldık. Bugüne kadar yaklaşık 4 senedir alınmamıştı. Eylül 2019 itibarıyla hesabımdan toplamda yaklaşık 67 TL kredi kartı üyelik aidatı kesmiş. Aradım müşteri hizmetleriyle 15 dakika konuştum. İptal etmiyor. Kendim bankacıyım. Bankaların kart üyelik ücreti alamayacağına dair daha önce çıkmış olan yasaları filan hatırlattım. Ya da herhangi bir harcama karşılığı ya da otomatik ödeme talimatı vererek üyelik aidatını kaldırabilecek fırsatlar tanımalarını istedim ona da hayır dediler. "bankamızda kart üyelik ücretini iptal eden ya da farklı bir harcama formülüyle karşılayan bir uygulama yoktur" denildi başka bir cevap veremiyor. Ezberletmişler. Kredi kartı üyelik ücreti yansıtıldığından dolayı kredi kartımı iptal ettirip kullanmayacağımı hatta bankadaki hesabımıda kapatacağımı" bu sihirli kelimeleri söyledim yine de ücretin iptalinin söz konusu olmadığını ilettiler. Tüketici Mahkemesi'ne vereceğimi ilettim fark etmedi. Bankanın bize verdiği sözde durmamasından dolayı kesinlikle mağduruz ve şikayetçiyim. Yıllar sonra üyelik ücreti keseceğini biz müşterilere nasıl kartı satarken bangır bangır reklam veriyorsa banka ücret keseceğinide bize sözlü ya da telefonlara sürekli mesaj atarak bildirmeliydi. Ne yazık ki banka kart üyelik ücreti keseceğim diye telefonumu arayarak ya da mesaj atarak bilgilendirmezken; İhlas grubunun "İhlas Aura Cebilon su arıtma cihazı" için Paraf dan reklam atıp durmadan bilgilendiriyor. Bu nasıl bir mantık anlayamadım.

Ayhan Ayhan 318 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Ayhan07 Ekim

  Halkbank posta adresime cevap yazmış ve kart aidatını iptal etmeyeceğini tarafıma bildirmiştir. Bende Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyeti'ne ve Tüketici Hakem Heyeti'ne gerekli yasal başvurularımı yapacağım. Bizden kart aidatı almayacağını ileterek kart verip sonra ücret aldığı için bence yetkili mahkemeler sadece bu ücretin iptali değil de daha büyük cezalar kesmeliler sizin gibi bankalara. Ve banka kredi kartı ve hesabımı kapatacağım. Bir de Halkbank ' la alakalı en büyük şikayetim bu kart ücreti iadesi için Halkbank müşteri hizmetlerini aradım cep telefonumdan tam 34 dakika temsilcinin tarafıma bağlanmaını bekledim. Bu hususta devletimizin yasa çıkardığını hatırlıyorum. Müşterilerin bankayla alakalı itiraz, talep ve ulaşımında 5 dakika gibi bir sınır olduğunu cezai müeide uygulanacağını duymuştum yanlış hatırlamıyorsam. 34 dakika. Müşteri temsilcisine bağlanamadım. Kontrol edebilir Halkbank yetkilileri.

 • Halkbank Temsilcisi07 Ekim

  Müşterimize posta kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Ayhan07 Ekim

  Merhaba Parafcard reklamlarında ücretsiz kredi kartı diye bizlere verdiniz. Üyelik aidatı kestniz tlefonumdan kimse aramadı ve ücret için önceden bilgi mesajı gelmedi. Ma reklam yaparak ıhlas Aura su arıtma mesajı geliyor. Bu sebeple Halkbank kredi kartımı iptal ettirmek istemiyorum. Lütfen yardımcı olunuz. Zira Tüketici Mahkemesi'ne vereceğimi yasal haklarımı bildiğimi de tarafınıza iletirim. Benim üyelik aidatımı lütfen iptal edin. Kendimde 2000 yılından beri çalışan banka memuruyum. Teşekkürler. Saygılarımla.

 • Halkbank Temsilcisi07 Ekim

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları