Halkbank Paraf Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Ücret Kesinti!

Selman Selman28 Temmuz 2019 02:25

10 yıldır sahip olduğum Halkbank Paraf kredi kartı Temmuz 2019 tarihi itibarıyla otomatik fatura ödeme talimatımdan (talimatlı fatura faizi + KKDF + BSMV) kesmeye başlamış. 4 otomatik ödeme talimatı var. Her bir fatura için ayrı ayrı kesinti yapılmış. Başka bankalar otomatik ödeme talimatı verene aidatsız kart verirken, Halkbank'ın bu uygulaması ilginç.

İstiyorsa kessin tabi. Ama zahmet edip haber verseydi en azından. Yalandan 45 dakika müşteri temsilcisi ile bunlar ne muhabbeti yapmazdım. Neyse otomatik ödeme talimatlarımı iptal ettim. Kartı iptal etmek istediğimde ise içindeki Paraf parayı kullanamayacağım belirtildiği için 2 gün daha kalsın dedim. İleriye yönelik talimat alamıyorlarmış. Şimdi işin yoksa kredi kartını iptal için bir daha 2 gün sonra geri ara. Halkbank "Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan diyalog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu... " diyor ama aradığım müşteri temsilcisi şikayet alamıyoruz, öneriniz varsa alalım diyor! Kesilen ücretlerin iadesi mümkün değil geri isteyemezsiniz diyor!

Ücret kesileceği bilgisi ne zaman verildi diye sorduğumda "tarafınıza bilgilendirme yapıldı" diyor. Hangi kanalla (e-posta, kısa mesaj, adı posta) diye sorunca önce mesaj dedi, açtım mesajları okudum, yok öyle bir bilgi. E-mail dedi, açtım ekstreleri ve e-mailleri okudum yine öyle bir bilgi yok. Kısaca tarafıma bilgilendirme yapılmadan haksız bir kesinti söz konusu. Aşağıya eksterede bilgilendirme kısımlarının da bir fotoğrafını koyuyorum. Her banka müşteriyi yanıltma konusunda benzer isteklere sahip olduğundan Halkbank'a özel bir durum yok. Kamu bankasıyız ama bizim de özellerden bir eksiğimiz yok demeye getirdiler herhalde.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Halkbank Logo Halkbank 29 Temmuz 2019 10:09

Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Halkbank Logo Halkbank 29 Temmuz 2019 08:03

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler