sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Halkbank Paraf Kart Peşin Harcama Taksit Sorunu

Özlem Özlem3 ay önce

11.11.2019 tarihinde Halkbank Paraf Gold kredi kartım ile 1200 lirayı aşan bir harcama yaptım. Peşin harcamalara ücretsiz 3 taksit imkanından yararlanacağım için bu harcamayı yaptım. Ancak pos makinesinde ödeme yaptıktan sonra taksitlendirme olmadı. Sonradan olacaktır diye düşünüp bekledim ancak 12.11.2019 tarihinde taksitlendirme yapılmayınca müşteri hizmetlerini aradım uzun süre hatta kalmama rağmen müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Son olarak 13.11.2019 tarihinde müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve durumu anlattım.

Bana pos makinesinden ödemenin taksit olmayacak bir sektör olarak geçildiğini söylediler. Ben bir tüketici olarak pos makinesinden yapılan ödemenin hangi sektör olarak adlandırılacağını her harcamam da nasıl takip edeceğim nasıl öğreneceğim ki. Bu konuda müşteri hizmetlerinden mağduriyetimi dile getirip sorunun çözümüne yönelik talepte bulundum ancak bana olumlu bir çözüm sunulmadı. Böyle köklü bir bankanın maaş müşterisini 1200 liradan fazla bir harcamada bir defaya mahsus olsa bile memnun edememesi bu bankanın aslında müşteri memnuniyetini ömemsemediğini gösterir. Her zaman tüketicinin mağduriyetini çözecek bir çözüm yöntemi olmalıdır.

Bu konuda elimden geldiğince yasal haklarıma başvuracağım. Önemli olan paranın miktarı değil. Bir mağduriyet olduğunda bankanın müşterisini bir defalık bile olsa memnun etmesidir. Müşterisinin talep ve isteklerine olumlu dönüşler yapmasıdır.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Özlem 3 ay önce

17.11.2019 kredi kartının ekstre tarihi olması sebebiyle konunun aciliyetini Halkbank'a müşteri hizmetlerinden, internet sitesinde bize ulaşın kısmından ve şikayet vardan defalarca dile getirmeme rağmen hiçbir şekilde olumlu bir çözüm sunulmamıştır. Tekrar dile getirmek istiyorum ki, pos cihazlarından yapılan harcamalarda sektör isimlendirilmesinin müşteri tarafından bilinemiyor olması kredi kartı kullanırken büyük mağduriyete sebep oluyor. Ve banka müşterinin mağduriyetini gidermiyor.

Halkbank Logo Halkbank 3 ay önce

Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Halkbank Logo Halkbank 3 ay önce

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler