Toplam çözüm sayısı
..
Halkbank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Fuat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

Halkbank Kredi Kartımın Geç Ulaşması Ve Sesli Onay Olmadan Kartın İptali

1.619görüntüleme
Fuat
Fuat 09 Ocak 02:54

Paraf Kredi kartımın son kullanma süresi 11/2020 idi ancak Aralık ayının 10 nunda 0850**22 04 00 arayıp kartımın akıbetini öğrenmek istediğimde müşteri yetkilisi bankadan dolayı bir problem olmadığını kurye nedeniyle bir sorun olduğunu en kısa sürede kartınız ulaşacaktır yanıtını aldım. Ben kuryeyle iletişime geçmek istediğim de ise kuryenin numarasını müşteriyle paylaşamayacaklarını söylediler. Sonuç olarak kartım elime ulaşmadı. Aralığın 23 de tekrar aynı numarayı arayarak kartımın akıbetini sorduğum da 23 gündür neden mağdur edildiğini sorduğum da müşteri yetkilisinin umursamaz tavırları sonucunda kartımı 23 günde elime ulaştırmıyorsanız hemen an itibariyle kapatılmasını istediğim de ise (müşteri yetkilisinin şu teklifiyle karşılaştım,600TL harcama sözüne 150TL ParafPara deyinde bende hani kurye adına bir özür dileseniz her şey para değil bende anlayışsız biri değilim dediğim de özür dileseniz belki kartımı kapatmam dediğimde ise ben kurye veya banka adına sizden özür dilemek zorunda değilim yanıtını aldım ) müşteri yetkilisi kartınızı an itibariyle kapatmayacağını 7 gün içinde müşteri yetkilisinin sizi arayıp sesli olarak onay vermeniz neticesinde kartımın kapatılacağı yanıtını aldım. Neyse ki kartım ertesi gün elime ulaştı. Hemen akabinde pazartesi günü aynı numara beni 2 kez aradı ve ben Online derste olduğum için cevap veremedim bir 3. Kez aranmamı beklerken beni aramayıp sesli onay almadan kredi kartımın kapatıldığını öğrendim. Bunu da cuma günü alışveriş sonrasında kasaya gittiğim de kasadaki yetkili tarafından kartımın kapatıldığını öğrendim. Halkbank olarak benden sesli yanıt almadan kartımı kapatılmasına karşı çıkmama rağmen müşteri hizmetleri ile olan görüşme kaydımızın dinlenilmesi sonucu böyle bir zorunluğunun olmadığını size ulaşana kadar aramak zorunda değiliz yanıtını aldım. Bende sadece kartımın kapatıldığının mesajını olsa almış olsaydım dediğim de de bana haber etmek zorunda olmadıklarını yanıtını aldım. Halk Bankası'nın 7 yıldır maaş müşterisiyim ve bu süreç zarfında kredi kartı (hiçbir zaman ödemelerinde gecikme yapmadığımı), ihtiyaç kredisi, ev kredisi ve bireysel emeklilik ( burda da ödemelerim de Herhangi gecikme olmadığını) gibi farklı departmanlardan faydalandım. 24 günlük mağduriyetimin giderilmesi ve kredi kartımın sesli onay olmadan kapatılmasının iptalini istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar diliyorum.

Halkbank Logo
Halkbank11 Ocak 08:04

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

Halkbank Logo
Halkbank11 Ocak 11:04

Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

Fuat
Fuat11 Ocak 21:03

Kartımın iptal olduğu günden bu yana Halkbank müşteri hizmetlerini aramama rağmen mağduriyetim giderilmemiştir. Halkbank olarak kartımı 24 gün geç gönderip ve bu süreçte herhangi bir bilgilendirme yapmadan beni mağdur ediyor ayrıca sesli onayım olmadan kartımı kapatıp hala daha çözümlemeyip süreç devam ediyor cevabını alıyorum. Kartımdaki puanları kullanamayayım diye kartımı sesli onay olmadan kapattıklarını düşünüyorum ve süreci uzatarak olayı soğutmaya çalıştıkları düşüncesindeyim. Ne garip ki Halk Bankası'nın farklı departmanı olan halk emeklilikten de sırf bu mağduriyetim sebebiyle çıkmayı düşündüğümü söylediğim de ise Halk Emeklilik şu cevabı vermiştir sizin sözlü onayınızı almak için 9 kez aranacağız cevabını aldım. Ancak kredi kartını kapatırken sesli onay almak için sadece 2 kez neden aradığımı ve bir 3. Kez neden aranmadığı mı sorduğumda ise sizi aramak sesli onay almak zorunda değiliz cevabını alıyorum. Banka olarak kartımı geç gönderiyorsanız bana Bilgi vermek zorundasınız kii bana hiçbir Bilgilendirme yapılmadı hatta 2 kez ben aradım müşteri hizmetlerini kartınızın geç gönderilmesinden biz sorumlu değiliz cevabını aldım. Ayrıca sesli onayım olmadan kredi kartımın kapatılamayacağını bildirmeme rağmen beni 2 kez değil 3-4 hatta 5 kez aramanız ve bilgilendirmeniz gerekiyor. Peki şöyle bir durum olmuş olsa kredi kartım hiç olmasa beni günlerce defalarca ararsınız kredi kartı vermeye ikna edersiniz ancak kapatmaya geldiğinde bilgi vermek zorunda değiliz cevabını veriyorsunuz. Müşteri hizmetlerinin vermiş olduğu cevaplar çok yakışıksız ve mağduriyetimin giderilmemesi de hiç hoş bir durum olmuyor. Bu bankanın prestiji açısından ve müşterilerin bankadan uzaklaşması sonucunu doğuruyor. Mağduriyetimin en kısa sürede giderilmesini talep ediyorum. İyi akşamlar

Fuat
Fuat13 Ocak 02:52

24 Aralıktan bugüne kadar müşteri hizmetleri numarasını 0850 222 04 00 arayarak oluşturduğum şikayet kayıtlarından ses yokken bugün bir kez 0850 222 04 00 numara tarafından aranıyorum. Telefonu duymadığım için çağrıya cevap veremiyorum. Daha sonra tekrar aranırım diye beklenmeme rağmen bir gün boyunca aranmıyorum. Ardına ben aradığımda ise kredi kartının kalıcı olarak kapatıldığını müşteriyi aradığımızı ancak müşterinin telefonu açmadığını için kart kalıcı olarak kapatılmıştır yanıtını alıyorum. Halkbank olarak ben bunca şikayetim varken neden sadece bir kez aranıp bir ikinci kez aranmıyor ve Bilgi verilmiyorum. Ben aramasam hala daha müşteri hizmetlerinden telefon bekleyeceğim. Müşterilerinizi bu kadar mağdur etmeye hakkınız yok. Daha önce de dediğim gibi farklı departmanınız olan halk emeklilikten de sırf kredi kartımın 24 gün elime geç ulaştırılması ve kredi kartımın sesli onay almadan kapatıldığı için Anadolu Hayat emekliliğe taşıyacağım. Elimde olsa Halkbank'tan maaş bile almam bir müşteri bu kadar mağdur edilemez.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler