Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Halkbank Kredi Kartımın Aidat İptali

profile
06 Haziran
272

Sonu 1691 ile biten Halkbank Parafly kredi kartımdan 05.06.2023 tarihinde 124.50 TL yıllık kart ücreti ve 6,33 TL kart aidat ücreti BSMV kesilmiştir. Aidat ücretinin aşağıda belirtilen kanun hükümleri gereği ve ekstra hiçbir şarta bağlanmaksızın iptal edilmesini talep ediyorum. “Tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından, söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız şarttır.” “13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.” alınan yılık kart ücretinin tarafıma iadesi hususunda gereğinin yapılmasını ve ücretin tarafıma iadesini talep ediyorum. Yazılı geri dönüş cevap bekliyorum. Kartı ve Bankanızın uygulamalarını aktif kullanan birisiyim. Tarafınızdan olumsuz cevap gelir ise, kartımı iptal ederek, Tüketici Hakem Heyeti ® ®'ne başvuracağımı bilinmesini isterim.

Halkbank Logo
07 Haziran 08:34
Halkbank Logo
07 Haziran 08:55

Benzer Şikayetler

Halkbank Kredi Kartı Limitim Var Ama Kullanamıyorum

profile
2 gün önce
271

Halkbank KOBİ Paraf kartını kullanıyordum 1 aydır işlem yaptırmıyor kart limiti 12.300 TL. Genel ana bayi limiti 0 görünüyor. Bu nasıl bir iştir anlamadım. Limit görünüyor işlem yapamıyorum. Kart limitimin düzelmesini kullanıma açılmasını rica ediyorum.

Halkbank Paraf Beni MTV Taksit Kampanyasına Dahil Etmedi

profile
2 hafta önce
200

Halkbank Paraf kredi kartı kullanıyorum. Paraf kredi kartının 1-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında MTV nin GİB üzerinden ödemelerinde direk 3 taksit kampanyası vardı. Ben 16 Ağustos 2023 tarihinde aracımın ek MTV ödemesini GİB üzerinden yaptım. Ancak benim ödememe taksit yapılmadı. Şikayet kaydı olu...

Halkbank Paraf Beni MTV Taksit Kampanyasına Dahil Etmedi
Halkbank Paraf Beni MTV Taksit Kampanyasına Dahil Etmedi

Halkbank 1 Aydır Gelmeyen Kredi Kartı

profile
02 Ağustos
83

Bir ay önce Halkbank ticari kredi kartım kayboldu ve ben 1 ay önce Halkbank ticari kredi kartımın yenilenmesini talep ettim müşteri hizmetlerini arayarak Halkbank ticari kredi kartım 1 aydır elime ulaşmadı. Arıyorum gelecek gelecek diyorlar kredi kartı ödememde geldi. Ödeyip parayı kullanmam gerekiy...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Halkbank Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 1 sa 41 dk
Benzer Şikayet Yaz