sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Halkbank Konut Kredisi Ve Müşteri Temsilcisinin Tutum Ve Davranışı

Mustafa Mustafa03 Kasım 2020 14:50

Yaklaşık 10 gün önce ant. Kırcami şube müşteri temsilcisi g**hanımı arayarak ön bilgi istedim ve bana maaşıma göre 250.000-tl konut kredisi kullanabileceği ve istenilen evraklarla gittiğimizde yardımcı olacağını belirtti. Bende bütçeme uygun konut buldun pazarlık yaptım ve bankadan 230.000 TL. Talebinde bulunmak üzere bankaya müracaat için gittiğimizde yardımcı olmak bir tarafa saygısız bir bicimde belirtilen konut kredisine kullanabilmem için bankaya anlaşmış olduğum miktarın kalanını yatırmamı ve paranın toplamının satıcıya ödeneceğini vesaire sebepler belirterek bizi bir nevi ters köşe yapmış ve hayalimiz olan konutu kaçırmamıza neden olmuştur. Kendisi daha önce aradığımı telefon bana bu şekilde konuşmadığı farklı anlattığını belirttiğimde ben o şekilde bilgi vermedim bankanın prosedürü böyle diyerek hayallerimizin yıkılmasına neden olmuştur. 

Akabinde benim sinirlendiğimi görünce de istersek şikayette bulunabileceğimizi söyleyerek bizleri mağdur etmiştir. Aynı gün iki bankayla daha görüştüm oradaki müşteri temsilcileri gayet kibar bir şekilde ilgilenip bilgi vermişlerdir. Ben Halkbank'tan maaş alan müşteriyim bazı ayrıcalıklarım olması gerekirken bir kapıdan kovulmadığımız kalınıyor. Reklamlarda halk ister Halkbank yapar parolanızla uyguladığınız sistem ve banka çalışanlarının tutumu birbirini tutmuyor insanların hayali ile oynamak o kadar ucuz değildir en kısa zamanda maaş hesabım haricinde tüm hesaplarımı ve otomatik ödemelerimi kapacağım e inşallah bir sonraki promosyon sözleşmesininde bankanızla yapılmaması için dua edeceğim.

Aynı ilde yani Antalya'da Muratpaşa' dan daha küçük ve personel sayısı az olmasına rağmen diğer bankalar sizden daha fazla ücret veriyorken ne hikmettir tüm yapılan promosyon ihalelerini Antalya kırcami şubesi düşük ücretle alıyor ve hem biz çalışanların hakkını alıyor hem de ihtiyacımız olduğunda bizlere yardımcı olmuyor kırcami şubesinden başka şubemi yok başka bankamı yok onu da bizim hakkımızı koruyacak idarecileri Allah'a havale ediyorum. Bankanız müşteri hizmetlerine bağlanıp derdimizi anlatmak istiyoruz en az 20 dakika telesekreterleri dinliyoruz akabinde müşteri temsilcisine bağlanamadan hatların yoğunluğu gerekçe gösterilerek görüşme sonlandırılıyor yasa gereği en fazla 5 dakika bekletme olmasına rağmen telesekreterlerin hikayelerinde bağlantılar kurulamıyor ve tekrar deneyiniz ibaresi kullanılıyor bizim telefon dakikalarımız sizlerden hizmet almaya yetmiyor bir de devlet bankası çok yazık.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
full-star full-star empty-star empty-star empty-star
2/5

Cevaplar

profile-icon Mustafa 12 Kasım 2020 14:28

Çözüm üretemeyen bir markaya teşekkür edilir mi?

Halkbank Logo Halkbank 12 Kasım 2020 13:56

Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

profile-icon Mustafa 03 Kasım 2020 14:56

Ben alacağım konutu kaçırdıktan sonra cevap verseniz ne olur vermeseniz ne olur siz sadece insanları kandırmayın yok prosedür böyle gibi laflarla bizlerin kandırmayın.

Halkbank Logo Halkbank 03 Kasım 2020 14:52

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler