20 Ekim 2016 #6732568

Halkbank İptal Edilen Alışverişimin Taksitlendirme Faizini İade Etmedi

Hepsiburada'dan sipariş verdiğim telefonu aynı gün sonradan taksitlendirdim. Ve yine aynı gün bazı sebeplerden dolayı başka bir telefon almam gerekti ve ilk verdiğim siparişi iptal ettim... Ertesi gün bankaya baktığımda telefon ücretinin iade edildiğini fakat sonradan taksitlendirme faizinin iptal edilmediğini gördüm... Bu nasıl bir iştir. Almadığım bir ürünün faizini nasıl alabilirsiniz, hangi hizmeti verdiniz de 120 TL'lik faizi alıyorsunuz. Alınan bu haksız faizlendirmenin iptal edilmesini istiyorum. Ki ikinci telefonu da yine aynı siteden aldım ve yine sonradan taksitlendirme yaptım... Aldığım telefonun faizini ödeyeceğim, lütfen almadığım telefonun faizini iptal edin. Aksi takdirde kartımı iptal edeceğim...

Hasan 609 Okunma

Cevaplar

 • Hasan25 Ekim 2016

  Nihayet bugün aradılar, 5 gün beklettikten sonra telefon geldi. En ufak bir hatanızda burnunuzdan getirir bu bankalar, devletin bankası olsa bile. Sorunuma getirdikleri çözüm de şu. Ben sonradan taksitlendirme yaptığım ürünü iptal ettim ya, cayma hakkımı kullanabilirmişim. Bu hakkımı kullanınca'da almadığım ürünün ücretinin hepsini bankaya yatıracakmışım. Bankada bana taksit taksit o parayı ödeyecekmiş. Ne kadar da zekisiniz mi desem kan emici mi desem bilmiyorum. Diyorum ya ufak bir hata yapmaya görün. Ben o faizi ödeyip kartımı da kapattıracağım. Sizin olsun, ama hakkımı helal etmiyorum. Yazıklar olsun size. Bir de müşteri odaklıymışlar. Hadi oradan...

 • Halkbank Temsilcisi25 Ekim 2016

  Müşterimize 25/10/2016 tarihinde telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Hasan25 Ekim 2016

  Aradan 5 gün geçmiş Halkbank hala şikayeti değerlendiriyor. Ne arayan var ne soran, cayma süremin dolmasını bekliyor herhalde. Bu kadar uzun sürecek bir sorunmu bu. İptal edilen bir alışverişin faizini düşmek 5 gün mü sürüyor?

 • Halkbank Temsilcisi20 Ekim 2016

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön