14 Haziran
#12113107

Halkbank İnternet Bankacılığımı Açmamakta Israrlı!

Halkbank'ın yaklaşık 8 yıllık maaş müşterisi olarak, geçtiğimiz aylarda kredi kartı borcumu ödeyememem sonucu takibe düşerek icra yoluyla tahsiline gidildi. Şube avukatı ile imzaladım muvafakatname ile gelirimin 1/4'u oranında taksitler otomatik olarak maaşımdan kesiliyor. Buraya kadar her şey normal. Fakat şube internet ve telefon bankacılığımı kısıtladığı için yalnızda ATM'den para çekmek suretiyle işlemlerimi yapabiliyorum.


Müşteri hizmetleri bu kısıtlamanın şubenin mi yoksa genel müdürlüğün mu inisiyatifinde olduğu konusunda ısrarla bilgi vermiyor. Borç bitene kadar da işlem kısıtının kalkmayacağını söylüyor şube. Resmen kendi paramı aynı gün içerisinde kullanamıyorum. Bu konuda mahkemeye başvuracağım fakat öncelikle buradan bilgi almak istiyorum.

Onur Onur 10.756 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Onur17 Haziran

  Banka yetkililerinden tarafıma gönderilen cevabı aynen aktarıyorum. "Şikayetvar.com aracılığı ile Bankamıza göndermiş olduğunuz 14/06/2019 tarih ve S1900778427 referans numaralı şikayetiniz tarafımıza ulaşmıştır. Bankamız uygulaması gereği hesaplarında aktif / yapılandırılmış takip hesabı bulunan müşterilerimiz, takip hesapları tamamen kapatılana kadar İnternet Şube ve diyalog üzerinden işlem yapamamaktadır. Bu süre zarfında işlemlerinizi Şube ve atm kanalı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, " Yukarıda görüldüğü üzere, hiçbir çözüm içermeyen, şube tarafından da daha önce söylenen tek cümlelik bilgilendirme aynı şekilde aktarılmış. Bu konudaki mağduriyetimi gidermek konusunda ise hiçbir işlem yapılmamıştır. Gelecekte maaşım yine söz konusu banka tarafından ödenmeye devam ederse, her ay eft ile tüm bakiyemi farklı bankalara aktarıp, tüm harcamalarımı farklı bankalar aracılığıyla yapacağımı da buradan belirtmek istiyorum. Müşteri memnuniyetini bu kadar yüksek tuttuğunuz için teşekkürler.

 • Halkbank Temsilcisi17 Haziran

  Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Onur14 Haziran

  Çözümleyici dönüşlerinizi bekliyorum.

 • Halkbank Temsilcisi14 Haziran

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları