Halkbank' In Faiz Oranıyla İmtihanı

Mert Mert18 Eylül 23:12

Faizlerin 0.64 e düşürüldüğü dönemde ev almak için bir girişimde bulunduk. Yeni yapılmış, Silivri bölgesinde bir konut için satıcı ile görüşmem oldu. Evin fiyatı üzerine 0.64 faiz oranını hesap edip bir anlaşmaya vardık ve buna göre kapora verdik. 0.64 oranlı konut kredisi için Halkbank Haramidere şubesine 04/08/20 de müracaat da bulundum, 07/08/20 de kredi müracaatımın onaylandığını bildirdiler. Ancak 10/08/20 de ise oranlarda değişiklik oldu deyip 0,87 den kullandırılacağını söylediler. Banka nedense anlaştığımız halde krediyi vermemek için büyük bir çaba sarf etti. Normal prosedürde değil müracaatın onaylandığı tarihin, krediye başvuru tarihinin esas alındığı herkesin malumu. Maç içerisinde kural değiştirilmez, bu ne iş etiğine sığar, ne iş ahlakına... CİMER'e de gerekli şikayetlerde bulunduk. Geri dönüş bekliyoruz. Şu anda ciddi anlamda mağdur durumdayız. Bu konuda gereğinin yapılmasını ve mağduriyetimizin en kısa süre içinde giderilmesini arz ederim.

 • - Görüntüleme
 • 4Yorum

Cevaplar

profile-icon Mert 22 Eylül 03:23

Daha önce yapılan şikayet kaydına ilişkin başvuru numarası 15766712 olup, başvurumuz hakkında S2001104035 referans no.lu kayıt oluşturulmasına rağmen başvuru yapanın tarafına henüz bir bilgilendirme yapılmamıştır. Onaylanan kredinin reddedilme sebebini de hangi kanunun hangi madde ve bendine göre yapıldığının söylenmesini rica ediyoruz. Kredi onaylanmasına rağmen ne dayanak alınarak kredinin iptal edildiğini açıkçası merak ediyoruz. Başvuru sahibine konuyla ilgili en kısa süre içinde bilgi verilmesini, hali hazırda yeterince mağdur edildiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

profile-icon Mert 21 Eylül 09:44

Sayın ilgili zamanında bu bilgiyi krediyi çekene verseydiniz bende zaten bu şikayeti bir kere daha dile getirmek zorunda kalmazdım. Beklentim durumu benimle paylaşmanız değil, ilgili kişiyle paylaşın bir an önce bizim için yeterli. Reddedilme sebebini de hangi kanunun hangi bendine göre yapıldığını söylemenizi bekliyoruz. Biz çok merak ediyoruz kredi onaylanmasına rağmen neyi dayanak alarak krediyi iptal ettiğinizi? Yoksa hakkımızı her platformda arayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Halkbank Logo Halkbank 21 Eylül 09:16

Sayın Müşterimiz; Bankacılık Kanunu’nun 73/3. Maddesi “ Müşteri Sırrı” kapsamında 3.şahıslara bilgi verilememektedir. Şikayetiniz hakkında belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili Bankamız tarafından inceleme yapılabilmesi için Hak sahibinin bizzat müracaat etmesi gerekmektedir. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

profile-icon Mert 21 Eylül 08:38

Bu arada kredi Hikmet İlkinönü adına çıkacaktı, kendisi de Şikayetvar üzerinden şikâyetini dile getirmesine rağmen aynı hazır format bankanız tarafından cevap olarak kendisine iletildi. Hatırı sayılır bir süre geçmesine rağmen hâlâ bankanız tarafından bir dönüş alamadık. Bu sebeple yeni bir kayıt açmayı uygun gördüm. Umarım geri dönüşünüzü hızlandırıcı bir etkisi olur.

Halkbank Logo Halkbank 21 Eylül 07:59

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Serdar 1 hafta önce  

  Mert Bey merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum sizin başvurunuz olumlu sonuclandimi? Teşekkürler

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Mert 1 hafta önce  

  Merhaba Serdar bey, Maalesef, kulaklarının arkasına yattılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler