Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Halkbank Güncel Kredi Mağduriyeti

Ramazan
14 Mayıs 19:02
3.284

Sayın Yetkili, Halkbank'tan 2022 yılında 3 aylık ödemelerle 60 ay vadeli kredi çektik. Ancak, son günlerde Hazine Bakanlığı tarafından esnaf kredisi faiz oranlarının geriye dönük olarak değiştirildiğini öğrendik. Bu durum bizi derinden üzmüş ve endişelendirmiştir.

Ödeme planlarımızı kontrol ettiğimizde, faiz oranlarında meydana gelen değişiklikleri fark ettik. Ancak, önceden bize faiz oranlarının değişken olduğu veya bu tür bir riskin olduğu belirtilmemişti. Tüm evrakları dikkatlice incelediğimizde, böyle bir bilginin verilmediğini gördük.

Eğer faiz oranlarının değişken olduğu açıkça belirtilseydi, kesinlikle bu krediye başvurmayı düşünmezdik. Sabit faizli bir kredi tercih eder, daha öngörülebilir bir ödeme planı oluştururduk. Ancak, bize verilen bilgiler doğrultusunda hareket ettik ve sabit faizli bir kredi aldık.

Şu an itibarıyla, kredi alırken yaşadığımız sıkıntıları ödeme sürecinde de yaşamak durumunda kaldık. Bu durum, işletmemizin finansal durumunu olumsuz etkilemektedir. Ayrıca, değişken faiz oranlarının belirsizliği nedeniyle gelecekte neyle karşılaşacağımız konusunda da endişeliyiz.

Bu nedenle, bu duruma itiraz etmek ve konuyu detaylı bir şekilde incelemek istiyoruz. Diğer esnaflarla birlikte hareket ederek, bu konuda bir çözüm bulunmasını umuyoruz. Esnaf kredisinin cazibesinin kaybolması, biz esnaflar için büyük bir kayıp olacaktır.

Yaşanan bu olumsuzlukların düzeltilmesini ve gereken adımların atılmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde, zaten mağdur olan esnaf topluluğu daha da zor durumda kalacaktır. Sabit faizli olarak aldığımız kredinin değişken faize dönüştürülmesi, yasalara aykırı bir işlem olarak değerlendirilmektedir. Bu konuda hassasiyetle yaklaşmanızı ve sorunun çözümü için gerekli adımları atmanızı önemle rica ediyoruz.

profile profile profile
4 Destek
15 Mayıs 09:07 (Şikayetten 14 saat sonra)

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

27 Mayıs 15:26
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Halkbank Esnaf Kredisi Şikayetleri

Uygunsuz Faiz Artışı (Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi)

Emine
19 Mayıs 20:37
261
1

Halkbank Esnaf Kredisindeki Değişken Faiz Mağduriyeti

Tamer
16 Mayıs 20:41
636

Halkbank Esnaf Kredisinde Geriye Dönük Faiz Zammı!

Nazmi
16 Mayıs 13:59
1.451
1

Halkbank Esnaf Kredisi Ödeme Artışı

Fatih
14 Mayıs 18:45
1.168
1

Halkbank Ekk Yeni Faiz Oranı

Ramazan
14 Mayıs 16:21
9.372
Benzer Şikayet Yaz