Halkbank Fazla Para İstiyor

Kerem Kerem22 Ocak 11:02

Halkbank Paraf Kredi kartı kullanıcısıyım. Kartın son ödeme tarihi gelmiş ve gecikmiş 1480 TL borcu için müşteri hizmetleri tarafından arandık. Müşteri hizmetleri bir IBAN paylaştı (bu IBAN numarası aynı zamanda kart numarası) ve o hesaba borcun yatırılması gerektiğini söyledi.

Ertesi gün o ibana 1550 TL EFT yaptık. Biz borcun kapandığını sanırken 15 gün sonra Halkbank tarafından borcun takibe düştüğü bilgisi paylaşıldı. Meğerse Halkbank gönderdiğimiz parayı yedek hesaba aktarmış ve borç 2250 TL olmuş. Halbuki biz Halkbank müşteri temsilcisinin bizimle paylaştığı IBAN numarasına sehven fazla olarak yolladık. Bu numara verildi zaten kart numarası ve biz bu borcu yatırdık. Şimdi Halkbank bunu yedek hesaba atmış ve oradan da tahsil etmemiş şimdi bizden 690 TL avukatlık masrafı istiyor.

Madem verdiğiniz IBAN yedek hesaptı bize neden borcu bu ibana yatırın dediniz. Biz sizden yedek hesapta istemedik. Daha önce de kart borcunu aynı numaraya EFT yoluyla yatırıyorduk şimdi niye böyle bir işlem yaptınız? Kendi iç işleyişiniz yüzünden biz neden 690 TL avukatlık masrafı ödüyoruz? Bunun bir an önce düzeltilmesini arzu ediyoruz.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Halkbank Logo Halkbank 23 Ocak 14:34

Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Halkbank Logo Halkbank 22 Ocak 11:04

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler