Halkbank Esnaf Kredisini Verdikten Sonra Ek Evrak İstiyorlar

Orhan Orhan04 Temmuz 18:55

Halkbank Covid destek paketi kapsamında Antalya Halkbank Meydan şubesi esnaf kredisi kullandırdı... Serbest meslek evrakımı yanımda götürdüğüm halde hiç bir belge istemedi, sonradan gelen mesaj : "Bilgilendirme: Esnaf Destek Paketi kapsamında kredi kullandığınız, ancak henüz Esnaf Oda ve Sicil kayıt işlemlerini tamamlamadığınız tespit edilmiştir. İmzaladığınız taahhütname doğrultusunda, düşük faiz oranı ve Hazine faiz desteğinden yararlanmaya devam etmek için kredi kullandırımınızı müteakip 90 gün içerisinde kayıt işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. B003"

Krediyi kullanalı yaklaşık 2 ay oldu... Bana kaydınız yok tamamlayın diyen olmadı... Bir sürü taahhüt, kağıt kürek kim okuyor ki... Ayrıca kaydım yoksa neden kredi kullandırdılar. Bu esnaf ihtiyaç kredisi değil mi?

Şube, kredi taksiti ödeme tarihi gelmeden hatırlatmayı arayarak yapıyorlar, o görüşmelerde dahi böyle bir bildirim yapmadılar. Serbest meslek vergi levhamın ilgili kredi için internet ortamında ulaşıldığını düşünerek kullandığım kredi için ek evrak istenilmesinden şikayetçiyim.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Orhan 20 Ağustos 10:50

Esnaf destek paketi, pandemi nedeniyle zarar görmüş işletmeler için verilen bir kredi olduğunu düşünerek başvuru yapmıştık ancak imzalar arasında 3 ay içerisinde esnaf odasına kayıt taahüdüde imzalatılmış. Ben yeni açılacak işletme değilim ve vergi levhamı bile istemeden kredi verdiğiniz için hiç sorgulamadım sistemde bilgilerim olduğunu düşündüm, neticede şube bilgi vermedi ancak 2 ay sonrasında mesaj ile kayıt olmam gerektiği yoksa normal faiz ile yapılandırılacağı söylendi. Yapılan şikayete rağmen hiçbir değişim olmadı. Bilgi vermeyen bireysel bankacının savunma şekli 1500 kişiye kredi verdik atlamış olabiliriz. Hakkımı helal etmiyorum

Halkbank Logo Halkbank 06 Temmuz 12:37

Müşterimize şube kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

Halkbank Logo Halkbank 06 Temmuz 08:20

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kamil 07 Temmuz 22:26  

  Evet banada o mesaj geldi. Esnaf oda kaydım yok fakat krediyi aldım. Oda kaydı 1000 TL'ye yakın. Bu işsizlikde bu parayı nereden bulup verelim

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Orhan 07 Temmuz 22:42  

  Esnaf olan insan Covid nedeniyle sıkıntı çekip kredi alması amaçlanmış iyi güzel, bana neden verdin o krediyi, verirken neden esnaf kaydı yaptırma taahhüdü imzalattın... O evrakları kredi alırken isteseydin. Dijital imzalar ıslak imzalar. Bir sürü imza

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler