sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Halkbank' Dan Yanıltıcı Beyan İle Kart Ücreti Kesti!

Ahmet Ahmet11 Ekim 2019 23:14

10 Temmuz'da kesilen ekstrem'de "sözleşme değişikliği olarak" 19 Ağustos itibarı ile kart ücreti alınacağı bildirilmişti. Hemen o ay, temmuz ayı içinde -yani kart ücreti kesilen 27 eylül'den 2 ay önce- müşteri hizmetlerini arayıp iptal etmek istediğimi belirttim.

Temsilci sözleşmenin değiştiğini, ancak Halkbank'in kart ücreti almayacağını, önceki politikasını devam ettireceğini açıkça beyan etti. Tekrar teyit ettim, alınmayacaktır denilince, tamam kartım kalsın dedim.

Şimdi ise 41 TL ödemem için ekstrem kesilmiş bile. Ben kesilmeden çok önce bankadan işlem yaptım, ancak yanıltıcı beyan ile tüketici olarak güvenimizi boşa çıkardılar. TBB Tüketici Hakem Heyeti'ne de bu beyanlar ile 20 gün içinde sorunum çözülmez ise başvuracağım. Halkbank'daki tüm hesap ve işlemlerimi sonlandıracağım aksi halde.

Yani Halkbank benden en son kazandığınız para bu 41- TL olacak. Çoğu yerde taksiti olmayan, veya muadilleri gibi yeterli taksit veremeyen bu kartı, kart ücreti olmadığı için kullanmaya, bankaya para kazandırmaya devam ediyordum. Dün ve bugün Halkbank müşteri hizmetlerine itiraz kaydımı girdim. Henüz sonuçlanmadı, ancak bu sitede şu an itibarı ile 1080 civarı şikayet girilen bankadan pek de ümitli değilim.

Ayrıca kart limitimin 100- TL düşürülmesi için de talep bildirdim. Sonuçta başka bankalardan kredi kartım var. Bu bankaya mecbur değilim. (Ayrıca bu olay, Halkbank'dan 2. Kez zarar görmem oldu (2013 veya 2014 yılında; Bireysel tüketici kredisi aldım. Araştırma aşamasında kısmi kapamadan "ek ücret, ceza vb... " alınmayacak değil mi? "Evet, alınmayacak" teyidini aldığım halde, kredi kullandıktan 1-2 ay sonra, bankaya ödemeye gittim. Erken kapama için genel müdürlüğün 200 TL masraf istediği söylendi. Başka ildeki Halkbank şubesine durumu sorunca, çalıştığım banka şube müdürünün emriyle erken kapama yapmam için 200- TL ücret istemiş olduğunu öğrendim.

Bunları atmıyorum, bankanızda sesli ve yazılı kayıtları vardır. Müşteri merkezine olayı, şubeyi ve şube müdürünü şikayet edince; bana, cevap olarak, "şubenizle iletişime geçin" diyebilen bir bankadır Halkbank. Yani "sorun çıkarana başvurun, belki sorununuzu çözer" demek gibi, uçuk bir anlayışla karşılaşmıştım. Yani Halkbank'da pek değişen bir şey yok. Bu siteye kayıtlı olduğum mail ile Halkbank'daki mailim aynıdır.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ahmet 25 Ekim 2019 21:59

Mutlaka süreci tbb Bankalar Birliği Hakem Heyeti'ne gönderin.

profile-icon Ahmet 25 Ekim 2019 21:58

Arkadaşlar, banka ile konuşurken ses kaydı alın, sonra hiç incelemiyor veya reddediyorlar. Sorunumu hiç incelemeden 2 kez matbu cevap gönderdiler. Ses kaydını dinledik filan diyen yok, hazırlamışlar bir yazı, kopyalıp gönderiyorlar. Kesinlikle ilgilenmiyorlar. Kredi kartımı iptal ettirmek zorunda kaldım. Yanılttınız diyorum, 20 temmuz daki ses kaydına bakın diyorum, hiç incelemeden Bddk, vs... Vs... Kanun/madde/yasa gereği iade edemeyiz. İptal ettirmek isteyince; 39 TL ParafPara verelim ama 12 ay kullanmak zorunda olmak şartıyla. Hani yasa gereği filan iade edilemezdi, puan verelim kalın ne demek? Siz önce verdiğiniz bilginin arkasında durun. En kısa sürede tüm hesaplarımı kapatacağım

profile-icon Ahmet 16 Ekim 2019 14:11

Bana ulaşan hiçbir bilgi yok. "posta kanalı" nedir, e-posta ise gelen e-posta bildirimi de yok. Yazdıklarım son derece açık ve anlaşılır. Yanıltıcı bilgi verdiniz, kart ücretini iade edin. Tüketiciyi önce alınmayacak denilip, sonra ücret alınması tüketiciyi açıkça aldatmak değil midir? İadeyi yapmak yerine posta göndermeye ne gerek var. Yazılı posta ise her şeyi çağrı merkezi ve e-posta ve elektronik ortamda yaptığıma göre, e-posta daha yerinde olurdu.

Halkbank Logo Halkbank 15 Ekim 2019 14:21

Müşterimize posta kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Halkbank Logo Halkbank 14 Ekim 2019 08:16

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler