07 Eylül 2013 #1998801

Halkbank Bilgi Vermeden İşletim Ücreti Alıyor!

2012 Kasım ayında Halkbank'asından hesap açtırdım. Hesap açtırdığım zaman hesap işletim ücreti kesilmemesi için bir otomatik ödeme talimatının yeterli olduğu bildirildi. Bende aynı gün otomatik ödeme talimatı verdim.


Şubat ayına kadar hiçbir hesap işletim ücreti kesilmedi. Dün hesap geçmişini incelediğimde, kesilmiş hesap işletim ücretlerini gördüm. Halkbank dialog'u aradığımda 1 değil, 3 adet otomatik ödeme talimatı vermem gerektiğini söylediler.


Bankaya giderek sorgulama yaptım ve hesap açtırdığım zaman; 1 faturanın yeterli olduğunu, ocak ayı sonrasında ise 3 faturaya hiçbir müşteriye bilgi verilmeden çıkarıldığını öğrendim. Bilgi verilmeden kesilen ücretin iadesini istiyorum.

Serdar 44 Okunma

Cevaplar

  • Serdar10 Eylül 2013

    Aynı mesajı Halkbank Dialog üzerinden kendilerine ilettim. Aldığım cevabın özeti ise anladığım kadarı ile şöyle: Yürürlükte olan kanunlara istinaden banka hesap işletim ücretini alır ve istediği değişikliği yapma haklını saklı tutar. Söz konusu değişiklik ise halkbank internet sayfasında belirtilmiştir. (buradan takip etmem gerekliymiş.) Malesef mesajım tam olarak anlaşılmamış. Şikayet duyduğum konu işletim ücreti alınması değil, benim haberim olmayan uygulama değişikliğinden dolayı bu ücretin alınmaya başlamasıdır. Eğer internet sayfanızı takip etme yeteneğim varsa neden kredi kartı kampanyalarını günde 2-3 mesaj atarak tarafıma iletiyorsunuz? Sanırım sms daha etkili bir yol... Ya da başka bir deyişle neden beni olumsuz etkileyen değişiklikler tarafıma sms ile bildirilmiyor? Duyduğum güvenin kırılması nedeniyle, banka ile çalışmama kararı aldım.

  • Halkbank Temsilcisi09 Eylül 2013

    Müşterimizin bildirimi değerlendirmeye alınmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön