23 Ağustos
#12479434

Halkbank Aidat Alınmayacak Denilmesine Rağmen Alınan Ücret!

2018 Mayıs ayında halk bankası'na konut kredisi için başvurdum. Hiç istemediğim halde kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve 3 adet otomatik fatura talimatını zorunlu tuttular. Banka personeli görevliye kredi kartı vermeyin bari aidat ödemek istemiyorum yeni bir karta da ihtiyacım yok dediğim zaman ise görevli personel bankamız Paraf kart kullanıcılarından aidat almıyor yanıtını verdi. Sözleşmeleri, matbu evrakları imzalama safhasında ise sözleşmede kartların aidat ücretleri tablosunu okudum ve banka personelinin sözüne güvenemeyerek, Halkbank diaolog müşteri hizmetlerini arayarak durumu ilettim. Müşteri hizmetlerinden aldığım yanıt ise şaşırtıcı şekilde aynıydı. Hatta diyalog müşteri hizmetleri bana sadece Parafly kartlardan ücret alındığını, Paraf kartlardan aidat alınmadığını ve benim kartımın Paraf kart olduğunu teyit etti.


Bu konuda yazılı bir talepte bulunmam mı gerekirdi acaba? Hangi birim bunu bana yazılı sağlayacaktı. Tabii ki 2 ayrı kanaldan aldığım aynı cevaba güvendim. En son 25 Şubat 2019 tarihinde kartımı kullandım ve 20 Mart 2019 tarihinde normal gününde borcumu ödedim. Kartım şubat ayından beri herhangi bir işlemde kullanılmadı hareket görmedi.
Ancak 20 Ağustos 2019 tarihinde kartıma, kart ücreti ve kart ücreti BSMV yansıtılmış. Yeniden bugün itibariyle 0850 222 0 400 numaralı diyalog çağrı hattını arayarak durumu anlattım. Aldığım yanıt o eski uygulamaydı artık 19 ağustos'tan 2019'dan itibaren kart ücreti alıyoruz. ''uygulamalarımız değişti'' oldu. Bende; müşteri olduğum safhada bana hesap kartı (ATM) verilmediği için banka kartı talebinde bulundum. Sorunu çözebilmek adına Şikayetvar platformuna taşıyorum. Aksi takdirde banka kartım geldikten sonra Paraf kartı iptal etmek zorunda kalacağım.


Özellikle aklıma takılan bazı noktalar mevcut;


1) Mevcut Paraf kredi kartınız istemediğim halde, şart koşularak tabir-i caizse zoraki olarak tarafıma verilmiştir.
2) Bankanızın 2 farklı kanalından teyitli olarak ücret alınmadığı bilgisi tarafım ile paylaşılmıştır.
3) Kartım son 6 ayda işlem görmemiştir.
4) Ücret alınmayacak bilgisi teyitli olmasına rağmen ''uygulamamız değişti'' denilerek, kart aidatı almak güven kırıcıdır.
5) Mevcut uygulamalarınız değişse bile kart aidatının benim gibi bilgi vermiş olduğunuz müşterilerinizden değil 19 ağustos 2019 tarihinden sonra kart vermiş olduğunuz müşterilerden alınması gerekmez miydi?


Sanıyorum çözüm sağlanmaz ise kullanıcı sayılarınız düşecektir. Çözüm için yardımlarınızı talep ediyorum.

Güray Güray 4.899 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Güray23 Ağustos

    Sayın Yetkili; E-mail kanalı ile verdiğiniz cevap başlı başına bir şikayet ve memnuniyetsizlik konusu olur. Belirtmiş olduğum üzere yaşanan iptaller ve kullanıcı sayılarınızın istatistiklerini ''uygulamalarınızın değiştiği'' tarihten itibaren ileri tarihlerde incelemenizi önereceğim.

  • Halkbank Temsilcisi23 Ağustos

    Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

  • Halkbank Temsilcisi23 Ağustos

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları