18 Mart 2013 #1692514

Halkbank 11 Ayda Anaparanın %30'u Kadar Faiz Alındı!

Halkbank tan İlk taksiti 15.02.2012 tarihinde olmak üzere 54 ay vadeli %1,35 faiz sabit eşit taksitli kredi çektim. Erken ödeme yaparak 11 ayda fazla taksit ödeyip 11. ayda balon ödeme yaparak ve yeni bir kredi çekip 15.03.2013 tarihinde krediyi kapattım.


Daha sonra yaptığım kontrolde 11 ayda çektiğim anaparanın %30'u kadar benden faiz alındığını gördüm. 18.03.2013 tarihinde sabah saat 9'da halkbank şubesine durumun çözümü için başvurdum fakat benden genel müd.'e dilekçe yazmamı istediler.


Konut kredisinde bile erken kapatma cezası %2 iken benden 11 ayda anaparanın %30'u kadar faiz alınması anlaşılır değildir.Sorunun bir an önce çözülüp fazla alınan paranın iade edilmesini istiyorum.

Beyhan 87 Okunma

Cevaplar

 • Beyhan26 Mart 2013

  Halkbank müşteri hizmetleri beni arayıp cevap mektubunu posta yoluyla gönderdiklerini söylediler. Posta süresini beklemek istemediğimi kendilerinde kayıtlı mail adresime göndermelerni istediğimde ise ilgili birim ile görüşülüp bunun mümkün olmadığını söylediler. Konunun çözümüne ilişkin olarak ise kendisinin bilgisi olmadığınıdeğerlendiren kişilerin ayrıntı bildiğini söylediler. O zaman beni aramalarının ne anlamı var. Üstüne yetmezmiş gibi çözüm olarak tüketici hakem heyetine başvurabileceğimi söylediler. O zaman doğrudan gidip mahkemeye başvuru yapsın herkes dilekçe vermenin bir anlamı yok. Ne kadar yardımcı oldukları ortada.

 • Beyhan26 Mart 2013

  Ana paranın %30u kadar 11 ayda faiz alındı başlıklı şikayetime yönelik bugün tekrar mutlu!!!! müşteri hizmetlerini aradım. Dilekçeme olumsuz cevap verdiklerini ama nedeninin bana gönderilen mektupta yazdığını söylediler. Bu durumda benden 11 ayda %30 faiz alındı.Bu da erken kaptmamın cezası olsa gerek ama işin ucunu bırakmayıp aynı dilekçeyi bankacılık denetleme kuruluna da göndereceğim. Bu kendi modülleriymiş, banka erken ödediğim taksitleri sadece faiz ödemesi olarak kabul etmiş.Dünyanın hiçbir yerinde 11 ayda ana paranın %30'u kadar faiz uygulaması yoktur.Halkbantan aldığınız krediyi sakın erken kapatmayın. Aynı şeyler sizin de başınıza gelecek.

 • Beyhan20 Mart 2013

  Halkbank müşteri temsilcisi arayıp sadece şikayetimin ne olduğunu sordu.Bankanın inceleme yapıp döneceğini söyledi. Çözümle ilgili hiçbir dönüş olmadı.İlgili şubeye telefon açıp durumu sorduğumda genel müdürlüğün inceleme yaptığını kendilerinin bişey yapamayacağını ifade ettiler. Fazla alınan parayı ne zaman geri vereceklerini söyleyen yok maalesef

 • Halkbank Temsilcisi19 Mart 2013

  Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön