Halkbank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Halkbank 0,99 İlk Evim Kredisi Masrafları

6.943
Kerim
Kerim 09 Mart 08:57

0,99 ilk evim kredisi masrafları sorunu. 10.02.2023 te Halkbank'tan konut sigortası işlemleri için başvuru yaptığım esnada bireyseldeki b**** bey, krediyi kullanabilmek için Türkiye sigorta ® üzerinden riskli hastalıklar ted. Ve dest. Sig., cankurtaran sig. Konut sigorta ve her şeye hazırlıklıyım sig. BES yaptırmamın zorunlu olduğunu yoksa onaylanmayacağını söyledi. Bende bunun kredi işlemin bir parçası olduğunu düşünerek kabul ettim ve imzaladım.

Hesap hareketlerimi incelediğimde hesaplı tarifeler paket satışı adı altında bir kesintinin yapıldığını gördüm. Daha sonra kredi şartlarını araştırdığımda böyle bir zorunluluğun olmadığını ve yapılan uygulamanın keyfi olduğunu fark ettim. İptal için gittiğim de b**** bey ‘e ulaştım bu sigortaların zorunlu olmadığı belirterek iptal ettirmek istediğimi söyledim hala bunların zorunlu olduğunu, hiçbir şekilde iptal edilemeyeceğini söyledi. Hatta beni uyanıklıkla suçladı, durumu şube müdürüne ve gerekli yerlere ileteceğimi ilettiğimde, kredi çekersen bunlar zorunludur dedi.

Türkiye sigorta'yı aradığımda ise çağrı merkezindeki iki kişi de ısrarla sormama ve talep etmeme rağmen bu işlemin sadece Halkbank aracılığıyla yapılacağını söylediler. Halkbank müşteri hizmetleri de tarafıma satışı yapılan hesaplı tarifeler paketini iptal ettirme talebimi ilettiğimde aynı cevabı verdi. İşlemin sadece şubeden yapılacağını belitti. Zaten kredi kullandığım için maddi olarak zor durumdayım ve paraya ihtiyacım olduğunu açıkça belirtmeme rağmen ne Halkbank, ne Türkiye sigorta hiçbir şekilde yardımcı olmadı.

Hesabımdan 210,0 +415,0+4390,17+5133,20+660,00+344,30+1318,75=12471,42 TL + 2500 TL kredi tahsis ücreti kesilmiştir. Hayat sigortası ve DASK ® sigortası zorunludur belki ama diğerlerinin iptal edilmesini istiyorum. Devlet bankası diye güvenle gittiğimiz bir kuruma ve içinde Türkiye ismi geçen, Türkiye sigorta kurumuna güvenemeyeceksek artık yazıklar olsun, onlar için küçük bir meblağdır belki ama bir banka çalışanı skor yapacak diye eşimin, çocuğumun hakkının ara yerde heba olması gerçekten çok üzücü, bu kurumlarda inşallah insaniyetli insanlar vardır ve ilgilenirler. Müşteri numaram 1280-01722734.

Halkbank Logo
Halkbank09 Mart 09:04
Halkbank Logo
Halkbank09 Mart 11:39
Kerim
Kerim10 Mart 14:27

Konu ile alakalı geri dönüş yapıldı. Kampanyalı faiz oranından yararlanmak istiyorsanız bu ürünleri almanız zorunludur dendi. Sonuç olarak herhangi bir değişiklik yapılmadı. Kısaca kredi çekecekseniz bankaya mahkumsunuz. Hayırlı günler. Peki benim merak ettiğim yapılan BES uygulamasından çıkış yapabiliyormuyuz? Müşteri hizmetleri çıkış yapabilirsin diyor banka personeli yapmazsın diyor.

Benzer Şikayetler

profile
294
12 Aralık 2022

Halkbank Kredi Kartı Ücreti

Sonu 0324 ile biten Paraf kredi kartımdan 14/11/22'de 99 TL kart ücreti + 4,95 BSMV üyelik ücreti yansıtılmış. Aidat ücretinin aşağıda belirtilen kanun hükümleri gereği ve ekstra hiçbir şarta bağlanmaksızın iptal edilmesini talep ediyorum. “tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıka...

  • profile
1 Destekçi
profile
488
06 Aralık 2022

Halkbank Kredi Kartı Ücreti İptali

Sonu 5991 ile biten Paraf kredi kartımdan 01/12/22'de 99 TL kart ücreti + 4,95 BSMV üyelik ücreti yansıtılmış. Aidat ücretinin aşağıda belirtilen kanun hükümleri gereği ve ekstra hiçbir şarta bağlanmaksızın iptal edilmesini talep ediyorum. “tüketici kanunu 28 Mayıs 2014 31. Madde 3. Fıkra: kart çıka...

profile
497
4 gün önce

Halkbank KOSGEB Genç Girişimci Kredisi

Yaklaşık 1 aydır KOSGEB genç girişimci desteğini kullanarak kendi işletmemi kurmak için uğraşıyorum. Oda kayıtları ve maliye kayıtlarını yaptırdım fakat Halkbank ile krediyi görüşmek için gittiğimde KOBİ bölümünden bir arkadaş bana daha bilgilerimi bile almadan en az 3 aylık vergi levhası olması laz...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

4 Yorum

Mustafa
Mustafa
 

Merhabalar BES zorunlu tutuldu mu tutulduysa iptal edilirse faiz oranı artıyor mu

Celal
Celal
 

Hocam bildiğim kadarıyla çıkış yapamıyorsun ama dondurabiliyorsun. Benimki donuk vaziyette şu an.

Celal
Celal
 

Hocam çıkmaktan bahsetmiyorum. Doldurabilirsiniz diyorum. Yani bugüne kadar alınmış olan ile içeride kalacak Besiniz. Bugünden sonra ise BES kesintisi yapılmayacak bu durumda. Ben de 0.99 dan çektim Besi dondurdum ve hala aynı aylık ödemeyi yapıyorum en başından beri.

Mustafa
Mustafa
 

Siz kaç orandan konut kredisi çektiniz Halkbank besden çıkarsam faiz oranının atacağını söyledi. Ne kadar ödeme yaptınız doldurursam faiz oranı artar mi