21 Aralık 2015

Halkbank Yetim Maaşına Bloke ve Kesinti.

Halkbank çoğu emekliye yaptığı gibi bana da yaptığı iznim olmadan habersiz ek hesap tanımlaması. Ben annem ve babamdan yetim maaşı alan bir bayanım. İkiye bölünen bir maaş ek hesaptan hata yaptım ve bilemeden para çekmişim.

Halkbank'si hiçbir kağıt göndermeden hiçbir şekilde ulaşmadan annemin maaşının tamamına bloke koydu ve 200 TL kesti babamdan olan 270 TL maaşımın tamamını kesti. SSK ile görüştüm yetim maaşı kişinin izni ve imzası olmadan kesilemez bilgisini aldım. Kanunen yasak olduğunu öğrendim. BDDK'ya başvurdum gerekirse mahkemeye gideceğim. Beni mağdur bıraktıkları için.

Tunay 166 Okunma

Cevaplar

 • Tunay19 Şubat 2016

  Ne kadar ilgili Halk Bankası, emekliyiz diye sanırım hiçbir geri dönüş olmadı. Hakemler kuruluna ve tüketici kurumuna başvurdum oradan gelicek cevapla artık geri dönüs yaparlar. Şube yetkilisi ve şubeye ulaşmak zor. Zaten ulaştığınızda da ters cevaplar alıyorsunuz. Ödeseydın, maaşınızın tamamına el koyabiliriz gibi. Emekli insanlara dul ve yetim maaşı alan insanlara demek ki böyle aşağlıýıcı bir firma. Anlayışsız değiliz ama müşteri memnuniyeti sıfır. Mart başında borcumu kapatıp maaşımıda başka bankaya alacağım.

 • Tunay19 Ocak 2016

  Sikayetimle ilgili bir kere geri dönus yaparak bilgilerimi teyit ettiler tekrar geri dönüs yapiĺcagini ilettiler hala yapmadılar. BDDK ya yaptığım sikayetde herhangi bir kesinti olmadığını beyan etmisler ne kadar yanlış bir bilgi, maasimdan birçok kez kesinti olması gerektiğinden fazla yapıldı. BDDK'ya yazılı dilekçe ile başvuru yaptım tüketici kurumuna da bugün itibariyle başvurdum. Gerekli bakanlıklara da yazı yazacağım. Bende kamu görevinde bulundum bu şekilde bir dolandırıcılık görmedim. Zaten Subatın 15 borcumun tümünü yatırıp maasımı bu bankadan taşıcam.

 • Halkbank Temsilcisi12 Ocak 2016

  Müşterimize 04/01/2015 tarihinde posta kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Halkbank Temsilcisi29 Aralık 2015

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiş ve müşterimize konu hakkında bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Halkbank Temsilcisi21 Aralık 2015

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön