Halkbank Kredi Kartı Kulanımında Kur Farkı

Hüseyin G. |

Halkbank kredi kartı ile Tripsta firmasından almış olduğum uçak biletinin 1968,90 TL olan bedeli Kredi kartı extreme 2025,72 TL olarak yansıtılmıştır. Halkbank genel müdürlüğüne yapmış olduğum itiraza, Bileşim isimli bir firma tarafından verilen yanıtta banka hesaplaşma kurundan kaynaklandığı; harcamanın önce USD daha sonrada tekrar TL ye döndürülerek hesaba yansıtıldığı belirtilmiştir.

Yapmış olduğum alışveriş Türkiye'de ve TL olarak yapılmıştır. Kredi kartı ödeme onayı 1968,90 TL için verilmiştir ve bu durum mesaj ile cep telefonuma bildirilmiştir. Fazladan alınmış olan 56,82 TL nin tarafıma terar ödenmesini ve bu uygulamanın kaldırılmasını talep ediyorum.

Etiketler :

Kredi Kart Ekstre Kredi Kart Harcama İtirazı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hüseyin G.
  02 Temmuz
  18:13

  18 Marttan beri haksız ve bilgim dışında alınan paranın iadesini beklemekteyim. ilgililere duyurulur.

 • Hüseyin G.
  19 Mart
  11:55

  Merhabalar,

  Bunun bir cevap olduğunu düşünmüyorum. Değerlendirme soucuna göre yapılacak açıklama bir cevap olabilir. Bu dijital olarak otomatik verimiş bir cevaptır.
  Bu cevap "Şikayetvar" ı devre dışı bırak bize direkt gel diyor.

  Saygılar,
  Hüseyin Gönültaş

 • 18 Mart
  17:08

  Müşterimizin bildirimi değerlendirmeye alınmıştır.

  Bilgilerinizi rica ederiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.