23 Eylül 2013

Halkbank Konut Kredisi Dosya Masrafına Ait Dekontu Vermedi!

Ben Halkbank'tan 2012 yılının Haziran ayında 75.000 TL konut kredisi kullandım. Sözleşmeleri imzaladım ve kredi için gerekli tüm masrafları ödedim. Bundan birkaç ay önce dosya masraflarının tüketiciye iade edildiğini öğrendim.

Maalesef banka bana yapmış olduğum ödemeler için ne dekont verdi, ne de sözleşmenin bir nüshasını. Bankadan sözlü ve yazılı olarak defalarca bunları istedim; fakat bir türlü alamadım. Hatta bana "Arşiv Araştırma Ücreti" olarak 50 TL ödemem halinde bunları verebileceklerini beyan ettiler. Bu konuda sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Mustafa 177 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa 30 Eylül 2013

  Evet banka sadece telefonla bilgi vermekle kalıyor. Hala somut bir adım atmadı. İstediğim dekontları hala göndermiyor onun yerine istemediğim "Hesap Cetveli" ni gönderiyor.

 • Mustafa 26 Eylül 2013

  Sayın HALKBANK Müşteri Temsilcisi; 5411 Sayılı Bankacılık Kanunun 76 ncı maddesi gereğince istemiş olduğum dekontlar hala tarafıma gönderilmedi hatta telefonde görüşmüş olduğum banka yetkilisine durumu izah etmiş olmam ve sorunun giderileceğine dair mutabık olmamıza rağmen neden bana hiç alakasız bir belge gönderiliyor anlamış değilim. Konuyla ilgili kişilerin gerekli çalışmaları yapıp kullanmış olduğum konut kredisine ait "Dosya Masrafı" na ait dekontu,"Eksper Ücreti" ne ait dekontu,"Avukatlık Ücreti" ne ait dekontu göndermelerini rica ediyorum. Saygılar...

 • Mustafa 26 Eylül 2013

  Telefon aracılığı ile benimle görüştüler ve bana istemiş olduğum dekontu iade edeceklerini de beyan ettiler.Hatta e-mail hesabınıza mı yoksa faks ile mi gönderelim diye sordular.Ben e-mail hesabıma gönderilmesini tercih ettim. Maillerime baktığımda hiç ummadığım bir çıktı göndermişler. Gelen çıktı hesabımın son 2 aylık hesap hareketlerini gösteren hesap cetvelini göndermişler. Şikayetim aynen devam etmekte ve banka müşterisini yanlış yönlendirmektedir.

 • Halkbank Temsilcisi24 Eylül 2013

  Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön