15 Nisan 2013

Halkbank Hesap İşletim Ücreti Kesiyor!

Hesap işletim ücreti adı altında 5, 25 TL hesabımdan para kesmelerine "Sn. Yetkililer, Hesap işletim ücreti talebiniz 4077 sayılı yasaya göre haksız olup Hesap işletim ücretine itiraz ediyorum. " başlığıyla söz sizde internet şubesinden itiraz ettim fakat kesilen meblağın sözde kendilerince yasal dayanaklarıyla bu şikayetime cevap verilmiştir.

Diyerek bu yasal olmayan kesintiyi meşrulaştırmaya çalışmaktadırlar. Tüketici koruma yasalarını çiğneyen bu tür zihniyete sahip bankalara karşı ne yapmalıyız? Kesilen tutar her ne kadar küçük bir rakam olsa da asıl sorun bunun bizlerden alınmasıdır. Kesilen tutarların hesabıma iadesini istiyorum.

K. 3.051 Okunma

Cevaplar

 • Halkbank Temsilcisi06 Şubat 2015

  Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

 • K.03 Şubat 2015

  İlgili bankada bulunan tüm hesaplarımı kapatmış bulunmaktayım. Defalarca e. Mail adresime promosyonlarını dahi göndermelerini istemediğime dair gerekli işlemleri yaptıysam da ısrarla adresime promosyonlarını göndermeye devam ediyorlar. Yurt dışında olduğumdan gerektiği kadar bu duruma el atamadım ama yakında gerekeni hukuksal yoldan kesin dilde çözeceğim.

 • K.07 Ağustos 2014

  4077 nolu tüketici yasasını açıkca ihlal ederek, arsız bir şekilde hala hesabımdan para çalan bu bankanızla ilişkimi kesmek ve ilgili hesap kapama dilekçesini göndermek istiyorum. Dialog ve sözde kalan "söz sizde" de Yapılan şikayetlerin havada kaldığı da ortadadır. Tanımlı e-mail adresime hesap kapama ile ilgili adres ve bilgilerin tarafıma acilen gönderilmesini talep ediyorum.

 • K.06 Mayıs 2013

  Hâlâ tarafima belirttiğim yasa ve ilgili gerekçesine rağmen bir iade yapılmamıştır. Bu şikâyeti tarafınızın yapacağı iade ve buradan yapacağı duyuru ile kaldıracağım. Eğer tüm bunlara karşı tutumunuz değişmezse; bankanızdaki hesabımı 2 ay içerisinde kapatacağımı beyan ederim.

 • K.20 Nisan 2013

  4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun’un “sözleşmedeki haksız şartlar” başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu hesap işletim ücreti ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir. Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkaniyet ve mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından şahsıma ait hesaptan kesilerek tahsil edilen 5,25 TL hesap işletim ücreti bedelinin diğer haklarım saklı kalmak kaydı ile, en geç 7(yedi) gün içerisinde tarafıma iade edilmesini; bundan sonra da bahse konu hesap işletim ücreti ücretinin alınmamasını, aksi takdirde hem banka hesabımı kapattıracağımı hem de hakkınızda her türlü yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.

 • K.16 Nisan 2013

  Tarafıma ilgili kesintinin iade edileceği ya da edilmeyeceğine dair bir mail gönderilmemiştir. Kendilerine yapılan ilk itiraza dair kendilerince yasal olan cevabı göndermişlerdir fakat bu cevaplarına istinaden ilgili 4077 nolu yasaya aykırı hareket ettikleri hatırlatılarak, itiraz mail'i yazılmıştır. Bu itiraza dair ilgili bankadan cevap verilmemiştir.

 • Halkbank Temsilcisi16 Nisan 2013

  Müşterimize mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön