17 Eylül 2013

Halkbank Hesap İşletim Ücreti Aldı İade Etmiyor!

Halkbank 1 Ocak tarihinden bugüne kadar hesabımdan toplamda 24. 07 TL hesap işletim ücreti adı adı altında ücret almıştır. Hesap işletim ücreti denince benim aklıma işletilen, kullanılan bir hesap gelmektedir. Ancak ben bu hesabı zaten banka için kullanıyorum ; çünkü bu bankada kredim var ve doğal olarak kredim hesabıma bağlı otomatik ödemede.

Hesap kontrol edilebilir, bu işlem dışında ''işletilen''bir hesap değildir. Dolayısıyla yıl sonuna kadar bu ücretinde artacağı düşünülürse , hesabımı kapamaya zorlanıyor gibi düşüneceğim için , bu hesabı kapatacağım. Sakın sakın, 3 fatura ödeme talimatı verin almayalım, kampanyasıyla gelmeyin bana. Ben fatura ödemiyorum. Ayrıca ödediklerimi de geri istiyorum.

Sevgi 89 Okunma

Cevaplar

  • Sevgi 19 Eylül 2013

    Gönderdiğiniz mail belki mevzuatı bilmeyen bir müşteriniz için tatmin edici olabilir. Benim içinse asla değil, çünkü bende devlet tabanlı bir bankada personelim ve bu mevzuatı çok iyi biliyorum. Benim şikayet ettiğim konu hala anlaşılmamış sanırım. Sadece kredi otomatik ödeme talimatı sebebiyetiyle kullanılan bunun dışında kesinlikle işletilmeyen bir hesaptan hesap işletim ücreti alınmazzz!!! Bunu da nereden biliyorum biliyor musunuz, her bankanın aldığı hesap işletim ücreti farklıdır ve kredinin bağlı olduğu vadesiz hesaptan ücret alınmaz. Bu açık ve nettir mevzuat gerektirmez. Madem böyle hesabımı yarın itibariyle kesinlikle kapatıyorum. Bir daha da asla hiçbir ürününüzü kullanmayacağım. Yarattığınız müşteri memnuniyetinizin boyutuyla gurur duymanız dileğiyle!!

  • Sevgi 17 Eylül 2013

    Bana gelen bir mail yok, hala cevap alamadım. üstelik ben aranarak bilgilendirilmek istiyorum.

  • Halkbank Temsilcisi17 Eylül 2013

    Müşterimize mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön