07 Ocak 2016

Halkbank Haksız Kesilen Hayat Sigortası Ücreti!

Halk bankası Bursa nilüfer şubesinden aldığım 30000 TL'lik tüketici kredisi için 17865924 no.lu poliçe düzenlenerek 1937 TL üç yıllık hayat sigortası ücreti kesilmiştir. Daha önce şikayetimi kuruluşunuza bildirmiştim. Şikayetim ilgili halk emeklilik şirketine bildirilmiş ilgili şirket bana verdiği cevap ilgili banka şubesiyle irtibata geçmemi söylemektedir. İlgili şube ile irtibata geçilse bile sonuç değişmez çünkü benden zorla hayat sigortası ücreti kesen banka şubesidir. Halk Bankası Nilüfer şubesinin tarafınızdan uyarılmasını arz ederim.

Süleyman 318 Okunma

Cevaplar

 • Süleyman04 Şubat 2016

  Daha önce de defalarca talepde bulunmama rağmen halk hayat emeklilik 10 ay evvelden kapattığım tüketici kredimden üç yıllık peşin kestiği hayat sigortasından arda kalan miktarı ödememekde diretmektedir. Bunun için bir kez daha talebimi iletiyorum. Saygılarımla.

 • Süleyman16 Ocak 2016

  Halk bankası iki aydır taleblerime cevap vermiyor. Erken kapattığım tüketici kredisinden kesilen hayat sigortasının artan kısmını bugüne kadar hesabıma yatırmadı. Yeni çektiğim krediden kesilen hayat sigortası ücreti için ise yasal yollara başvurmamı söylediler. Bende 18 Ocak'tan itibaren önce hakem heyetine olumsuz karar çıkması durumunda tüketici mahkemesine gideceğim. Bu arada ilk fırsatta krediyi kapatıp emekli maaşımı başka bir bankaya taşıyıp Halk Bankası'nın semtinden dahi geçmiyeceğim inşallah.

 • Süleyman12 Ocak 2016

  Şikayet ediyoruz sonuç yok. Bu nasıl adalet böyle. Halk bankası diyorki yasal yollara başvur kardeşim diyor. Siz yönetmeliğe aykırı oalarak isteğim olmadığı halde sigorta aypın sonrada yasal yollara başvur arkadaş deyin. var mı böyle bir şey. Ben meçburen evrakları imzaladım yoksa sigorta yoksa kredide yok dedikleri için.

 • Süleyman10 Ocak 2016

  Halk bankasıyla artık işim olmaz. Kredimi enkısa zamanda kapatıp. Emekli maaşımı başka bir bankaya aktaracağım. Halk Bankası'nın semtinden bile geçmek istemiyıorum o kadar.

 • Halkbank Temsilcisi08 Ocak 2016

  Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Halkbank Temsilcisi07 Ocak 2016

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön