26 Ekim 2015

Halkbank Gelen Para Hesaba Yatmıyor!

Yurt dışında, İngiltere Londra merkezde, London Capital Group bünyesinde Foreks işlemleri yapıyorum. 08 Ekim 2015 tarihinde Türkiye'deki Halkbank nezdindeki hesabıma para çektim ancak hala bugün itibari ile, para gönderildiği halde hesabıma geçmedi. London Capital Group tan aldığım ARN numarasını şubem kanalı ile Halkbank Genel Müdürlüğü'ne ilettiğim halde paramı çekemiyorum, dolayısıyla kredi kartımı ödeyemiyorum, ödeyemediğim her gün için ise benden bir de gecikme faizi istenecek. Lütfen bir çözüm talep ediyorum.

İbrahim 435 Okunma

Cevaplar

 • İbrahim 08 Kasım 2015

  Halkbank Merkez EFT biriminden sorunum için benimle irtibata geçen ve çok nazik olan g. Bey'e ve diğer çalışanlara teşekkür ederim.

 • İbrahim'in Teşekkür Mesajı08 Kasım 2015

  6 Kasım 2015 günü mesai bitmek üzere iken, haftaya kaldığı söylenen para transferi gerçekleşti. Merkez EFT birimi çalışanlarının gayreti ve nezaketi için teşekkür ederim. Sorunu Halkbank 'a iletmekte biraz geciktiğimi ve sürecin uzamasına sebep olduğumu düşünüyorum. 10 yıldır hizmet aldığım bankamdan memnunum, tekrar teşekkürler.

 • İbrahim 06 Kasım 2015

  Bugün saat 16.10 gibi Halkbank Merkez'den aradılar. Paranın ellerinde olduğunu ve bazı prosedürlerden ötürü bana aktarılmadığını, önümüzdeki pazartesi ya da salı günü hesaba işleneceğini söylediler. Çok sevindim, paramın buhar olduğunu düşünüyordum. Daha önce de yurt dışından para transferleri aldım (Halkbank kanalıyla) hepsi de zamanında elime ulaştı. Bu işlemde bir hata olduğuna hep inandım, nitekim de öyle oldu. Geç oldu ama yine de teşekkürler herkese...

 • İbrahim 03 Kasım 2015

  Olumlu ya da olumsuz herhangi bir cevap yok.

 • İbrahim 28 Ekim 2015

  Söz konusu paranın gönderildiği 20. gün bugün. lcg müşteri temsilcisi paranın Halkbank banka havuzunda olduğunu, benim yerel bankama Dolar'dan TL'ye çevrilip neden gönderilmediğini, ya da geriye neden iade edilmediğini anlayamadığını söylüyor. mağdur olan benim, bugünden itibaren 5 gün tatil giriyor, olacak 25 gün. Lütfen mağduriyetimin giderilmesini saygılarımla arz ediyorum.

 • İbrahim 28 Ekim 2015

  Geçen hafta Dialog'u aradım, sorunumun Dialog yoluyla halledilemeyeceği, yerel şubedeki müşteri temsilciliği ile görüşmem gerektiği söylendi. Geçen hafta gittim, müşteri temsilcisi merkezin arn numarası ile kontrol yapamayacağı, SWİFT mesaj bilgisi istediğini söyledim. Tekrar LCG'a yazdım, bana gönderilen mesajda, verilen arn numarası ile bankanızın paranın gönderildiğini kontrol edebileceği yazıyordu. Ben de bu hafta Pazartesi günü tekrar yerel şube müşteri temsilcisine LCG'tan aldığım mesajlar ile bir dilekçeyi tekrar verdim, müşteri temsilcisi aldığı dilekçeyi merkeze yollayacağını, gelen bilgiyle bana döneceğini söyledi. Bugün de dilekçemi faks ve posta yoluyla bizzat merkeze gönderdim.

 • Halkbank Temsilcisi26 Ekim 2015

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön