Halk Sigorta Polisin Emrivaki Çağırdığı Çekicinin Ücretini Ödemiyor.

Sedat S. |

12.07.2014 tarihinde geçirdiğim kaza neticesinde aracım tam ziya olmuştur ve işlemler başlatılmıştır.
Kaza akşam 23:00 sularında haliç köprüsü E-5 üzerinde gerçekleştiği ve hasarlı aracın trafiği arttırıp trafiği tehlikeye attığı için trafik polisi tarafından kurtarıcı çağrılmış, gece vakti borç harç ödemesi nakit olarak kurtarıcıya yapılmış, faturası da Halk Sigorta acenteme gönderilmiştir. Polis
tarafından işlek ve trafiği yoğunlaştırdığı için hızlı bir şekilde çağırılan kurtarıcı ücretini kazanın şoku ile Halk Sigorta'nın kurtarıcısını dar vakitte çağıramamış olmam yüzünden ödeme mecburiyetinde bırakılmamam gerektiğini düşünüyorum ve gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

Etiketler :

Ödeme Yapmama

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sedat S.
  25 Ağustos
  16:19

  Sonuç benimle paylaşıldı.
  Sonuç;
  - Yapılan incelemeler neticesinde kaza mahali ve çekilen servis arasındaki mesafe ücreti araştırılarak , gecenin 23:00-01:00 saatleri aralığında mecbur kalıp ödediğiniz ve resmi olarak faturalandırılan 500tl'lik kurtarıcı ücretini değil uygun gördüğümüz 3'te 1'inden de az olan 150tl'yi vermeyi teklif ediyoruz. Kabul etmiyorsanız hiç bir şey ödemiyoruz.
  Benim cevabım;
  Haliyle kabul etmiyorum. Borç harç gecenin yarısı bulup ödediğim 500tl'yi, ücreti karşılığında edindiğim sigortalınız olarak, halk sigorta güvencesi altında bir vatandaş olarak, ödenmesini rica ediyorum.

 • 13 Ağustos
  18:04

  Sayın Demir,

  Talebiniz şirketimize ulaşmış olup ,inceleme süreci tamamlandıktan sonra sonuç sizinle paylaşılacaktır.

  MÜŞTERİ HİZMETLERİ DEPARTMANI

  HALK SİGORTA A.Ş