15 Mayıs
#11976720

Halk Hayat'tan İlgisizlik, Duyarsızlık!

12.04.2019 tarihinde tarafınıza bildirdiğim vefat dosyası ile ilgili, sigorta firmanızda yer alan poliçelerin tazmini hakkında bir türlü bilgi akışı sağlayamamaktayım.


Bütün evraklarımız eksiksiz teslim olmasına rağmen; 1 ayı aşkın süredir çağrı merkeziniz tarafından sürekli olarak "dosya değerlendirme aşamasında" yanıtı almaktayız. İlgili durumu şikayet etmek istediğimizde ise, böyle bir şikayet kaydının mümkün olmadığını öğreniyoruz.


Yine iletmek isterimki çok benzeri bir dosyayı V** Emeklilik 10 gün içerisinde sonuçlandırdı.


Müşterilerinizin yakınlarını kaybetmesinden ötürü üzgün olmalarını, umursamaz ve sonuç odaklı olmayan davranışlarınızla negatif anlamda desteklemek bir tarafı kamu olan kuruma yakışmıyor. Ayrıca, devlet büyüklerimizin bile eleştirilerimizi ileteceğimiz bir portal oluşturduğu şu yıllarda sizlere çağrı merkeziniz üzerinden şikayet kaydı oluşturamıyoruz.


Bu maili tarafınıza ilettiğimde yanıtınız yine "inceleme süresi devam etmektedir" şeklinde oldu.
Bakın tekrar özetliyorum;
-12 Nisan'da tarafınıza babamın vefatı dolayısı ile ihbarda bulundum ve gerekli belgeler ile birlikte hayat sigortasının tazminini istedim.
-Aradan tam 33 gün geçti. Bu 33 gün içerisinde sizleri defalarca aradım ve her seferinde yanıtınız "inceleme devam ediyor" oldu.
-Bununla ilgili bir şikayet kaydı oluşturmak istedim, şikayet kaydı alamadığınızı ilettiniz.
-Dosyanın neticeleneceği tarihi sordum, "belli olmaz" dediniz.


Bir daha Halkbank mı, Halk Sigorta mı tövbe!

Serhat Serhat 290 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Serhat16 Mayıs

  En son aldığım yanıt aşağıdadır. Poliçe satmaya gelince "sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım", tazminata gelince yanıt aşağıda. Sizlere daha fazla yardımcı olamayacağım, kanuni haklarınız elbette var ve kullanmakta özgürsünüz

 • Serhat16 Mayıs

  Israrla "pnömoni" tanısı tuık ölüm belgesinde hiç yokmuş gibi davranarak, bütün ölüm sebebini kalp hastalığına bağlıyorlar. Mahkeme yolu ile bu dosyaları tazmin edebileceğimi, bütün mahkeme masraflarını da kendilerine ödetebileceğime çok iyi biliyorum. Ancak, bir vatandaş olarak bir kamu kurumuna bir de mahkeme masrafı çıkartmak istemiyorum. Lakin; bir kurumun çalışanları bir kurumun sermayesine ancak bu kadar düşman olabilir. Elbette son çare bu kalırsa bundan da imtina edecek değiliz.

 • Serhat15 Mayıs

  Size gönderdiğim vefat epikrizini incelemenizi rica ederim. Pnömoni tanısının olduğunu ve ölüm belgesinde ölüm sebebi olarak da yazdığını net şekilde görebilirsiniz!

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi15 Mayıs

  Merhaba, Dosya sürecinin tekrar değerlendirilebilmesi için tarafımıza farklı belge veya doküman mevcut ise iletilmesini rica ederiz. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

 • Serhat15 Mayıs

  Olumsuz kararın devam etmesi durumunda, mahkeme süreci tamamlanana dek herhangi bir kredi ya da borç ödemesi yapmayacağımızı ve bu e-mailleri kanıt göstererek arada geçen sürede doğacak faiz ve harçların tarafınıza yansıtılacağını iletirim. Ek olarak çıkması muhtemel emsal kararın, mümkün olduğunca fazla kişi tarafından bilinmesini sağlayarak bu durumda olan bütün dosyaların tarafınızdan tazmini için elimizden geleni yapacağımızı ayrıca belirtirim.

 • Serhat15 Mayıs

  Hasta vefatı sadece Kalp hastalığı nedeni ile gerçekleşmemiştir. Ölüm belgesini iyice incelerseniz "pnömoni" tanısı mevcuttur. Aynı durum vakıf emeklilikte de var, kendileri durumu tazmin etmiştir. Verdiğiniz yanıt oldukça amatörce. İvediyetle tekrar incelenmesini rica ediyorum. Aksi takdirde yasal haklarımı ivediyetle kullanıyor olacağım.

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi15 Mayıs

  Merhaba, Tarafınıza e-mail kanalı ile gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi15 Mayıs

  Merhaba, Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Talebiniz ilgili birimlere iletilmiş olup tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

Ziyaretçi Yorumları