Halk Hayat ve Emeklilik'te Vefat Tazminatı Çilesi

Hale Hale19 Mart 2019 14:32

Babam İ** B** 29 Ekim 2018'de vefat etti. Kendisinin Halkbank'tan çektiği hayat sigortası bulunan 1 kredisi vardı. Ölümümün ardından ilgili evrakları bankaya ilettik onlarda sigorta şirketine ileteceklerini söylediler. Kredi taksitlerini de yatırmayın sigorta sonuçlanınca zaten ödenecek denildi. 4 ay boyunca arayıp sormamıza rağmen henüz sonuçlanmadı, inceleniyor denildi. Tekrar epikriz raporu istendi. Vefat ettiği hastane tarafından onu da ilettik. 4 ay sonra tazminat talebiniz olumsuz sonuçlandı denildi eve ihbarname gönderildi.

Kredi ödemelerinizi yapmamışsınız diye. Bu banka neden 4 ay bekledi de bize ödetmedi. Sonuçlar neden 4 ay sürdü. Ölüm sebebi neden beğenilmedi. Tüm gün boyunca müşteri hizmetlerine bağlanamamak bir yana bağlandığımda bana vasi olarak sistemde kimseyi göremiyoruz demesi bir yana (ki veraset ilamı da bankaya tarafımdan verilmişti) bilgi vermemeleri ayrı bir yana... Sonuç tam bir fiyasko. Ama bu işin sonucunu hukuki yoldan halledeceğim. Tüm sigorta evraklarının tarafıma gönderilmesini istiyorum. **@gmail.com.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

Halk Hayat ve Emeklilik Logo Halk Hayat ve Emeklilik 19 Mart 2019 15:16

Merhaba, Tarafınıza e-mail yolu ile gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

Halk Hayat ve Emeklilik Logo Halk Hayat ve Emeklilik 19 Mart 2019 14:47

Merhaba, Öncelikle başsağlığı dileklerimizi iletmek isteriz. Talebiniz ilgili birimlere iletilmiş olup tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Halis 02 Nisan 2019 20:09  

    18 ekimde eşim vefat etti bizim de kredimiz vardı. Eşim evde yalnızken vefat etti savcı otopsi istedi 5 ay otopsi sonucunu bekledik ve bankaya verdim şimdi hastane epikriz raporunu istiyorlar bankadaki çalışan 14 dosya gönderdim 14 red cevabı verdiler dedi bakalım bana ne diyecekler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler