Halk Hayat ve Emeklilik Personelinin Saygısızlığı!

Kurtuluş Kurtuluş16 Ocak 2019 03:26

Halk Hayat ve Emeklilik babamın 2017’de çekmiş olduğu ihtiyaç kredisinin Ekim 2018’de vefatı üzerine hayat sigortası kapsamında sadece kredinin kalan tutarını bankaya ödemiştir. Hayat sigortası normalde vefat durumunda o ana kadar ödenen tüm kredi ücretine de yapılır ve varislere ödenirken, sözleşmeyi kendi Lehine oluşturup, 67 yaşındaki adamın ihtiyaç halinden yararlanılmış. Bunu imzalatırken herhangi bir detay vermemiştir ve de şimdi firma ölmüş adam için okumasaymış şeklinde imaları ve murisin yakınlarına para avcısı gözüyle bakarak sündürmeye çalışma halleri içerisindedir.

Atılan maillerde genel müdürleri eklendiği halde mailde genel müdürü çıkararak cevaplar vermiş. Yazılı beyan istendiği halde sürekli sözlü dönüşler yapılarak olayı ört pas etmeye çalışmışlardır. Telefonla ulaşan temsilci azarlar tarzda konuşmuş ve acısı olan bir çocuğun sürekli sözünü kesmiştir. Konunun kapanacağını düşünen firmayı an itibariyle Tüketici Hakem Heyeti'ne de ilettim. Halk bu tarzda hareketlerle sündürmeye çalışılıyor. Lütfen duyarsız kalmayalım.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Kurtuluş 18 Ocak 2019 03:46

Konu aynı zamanda çalışan şikayeti iken o kısmı ört pas ederek sadece tek noktaya bakıp sürekli aynı cevapları veriyorlar. Neyse ki ülkemiz hukuk devleti ve kurumsal hayatta profesyonel kurum olarak görünüp bu şekilde insanları sündürmeye çalışan siz firmalara devletimizin cevabı olacaktır.

Halk Hayat ve Emeklilik Logo Halk Hayat ve Emeklilik 16 Ocak 2019 09:28

Sayın Ö., Öncelikle size ve ailenize tekrar başlığı dileklerimizi iletmek isteriz. Murise yapılan hayat poliçesi onayı dahilinde 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda atfedilen şekilde kredi borcuna endeksli yapılarak daha uygun fiyatla gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili tarafınıza 28.12.2018 tarihinde yazılı olarak dönüş yapılmıştır. varislerin kredi tutarı kapatıldıktan sonra teminattan kalan bakiye hakkında hak sahibi olduklarını hatırlatır. Mail adresinize 28.12.2018 tarihinde iletilen yazımıza ait yanıtın varisler tarafından vergi dairesinden alınarak varislere ait IBAN bilgileri ile birlikte kargo ile şirketimize gönderilmesi durumunda ödeme yapılabileceğini iletmek isteriz. işlemlerinizin ilgili poliçe şartlarına uygun olarak gerçekleştirildiğini kalan teminat tutarı dışında varislere ödeme yapılamayacağını iletmek isteriz Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş 0850 800 44 00

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler