Halk Hayat ve Emeklilik Oto BES'te 20 Günlük Süre Keyfiyettir

Mehmet Mehmet5 ay önce

Otomatik BES'ten ayrılmak için süreci 06.09.2019'da ayrılma formunu da fakslasak tamamladım. Başvuru formunun bu tarihte kendilerine ulaştığını müşteri hizmetleriyle görüşerek teyit ettirdim. 20 günlük yasal süreç içerisinde paranın hesabıma yatacağı söylendi tarafıma ve ben ha bugün ha yarın yatacak diye hesabımı kontrol ederken bugün ayrılma formu göndermem için SMS atıldı. Tekrar müşteri hizmetleriyle görüştüm sistemde hata olabileceği formun kendilerine ulaştığını söylediler.

Söz konusu durumda olan herkes gibi akıbeti öğrenmek için ben de bu siteye göz gezdiriyorum bu süreç içerisinde ve cevap olarak 20 günlük yasal süreç olduğu şeklinde cevap verilip duruyor. 20 gün maksimum yasal süreçtir ve sizin hiçbir sıkıntısı olmayan vatandaşları, alacağı belli, hesap numarası belli olan kişileri bekletmeniz tamamen idari keyfiyettir. Sebep nedir bizim paramızı maksimum süre işleterek üzerinden para kazanmak mi? 1 günlük işlem için 1 haftadır bekliyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Mehmet 5 ay önce

Çok teşekkür ediyorum! Cevap olsun diye cevap yazmanıza gerek yoktu. Şikayetimin başlığı ve konusu zaten 20 gün beklemek en iyi tabiriyle keyfiyettir. Bir iade işlemi kusura bakmayın da 1 haftayı geçiyorsa orada artniyet vardır. Ben hakkımı helal etmiyorum;dişim ağrıyor ama dişçiye gidemiyorum zira paramın üzerindeki elinizi çekmiyorsunuz. Devlet katkısı da istemiyorum yeter ki bugün yatırın.

Merhaba, Ayrılma talep formları 06.09.2019 tarihinde tarafımıza ulaşmış olup işleme alınmıştır. İadeniz yasal süreç olan 20 iş günü içerisinde gerçekleştiriliyor olacaktır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

Merhaba, Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Talebiniz ilgili birimlere iletilmiş olup tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler