13 Şubat 2017
#7770598

Halk Hayat ve Emeklilik Bilgi Verilmeden Fiyat Artışı ve Habersiz Yapılmış Hayat Sigortası!

Yaklaşık 9 ay önce kredi çekerken önerilen BES 'e kayıt olurken bana sorulmadan hayat sigortası da başlatılmış. Bilgim olmadan başlatılan hayat sigortası için her ay 37.33 TL kesildiğinden otomatik ödeme talimatı vermemden ötürü haberim yoktu.
8-9 ay bu ödemeyi almışlar benden! Öğrendikten sonra müşteri hizmetlerini aradığımda bana "size telefonla arayıp bilgi verilmiştir" dedi. Oysa benim hayat sigortası yapıldığından dahi haberim yok. Hem hatalarını kabul etmiyor hem de benim hata yapmış olduğumu ya da yalan söylediğimi iddia ediyorlar. Birde "iptal edebilirsiniz ancak iade alamazsınız" diyor.


Bir de en düşük ücret olan 125 TL'den girdiğim BES ücretim yine benden habersiz 134'e çıkmış. Bankadaki görevliye sorduğumuzda müdürünü arıyor ve sonra bize dönüp "bende şimdi öğrendim ki ödemeniz her yıl belirlenen en düşük ücrete çıkarılacakmış" diyor. Böyle bir şey nasıl olabilir Allah aşkına?

Sedat Sedat 1.833 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi16 Şubat 2017

  Sn. T., Öncelikle tekrar ilginize teşekkür ederiz. 28982 Sayılı Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik hükümleri kapsamında satış yapıldığını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00 Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. · 16 Şubat 2017 12:07

 • Sedat16 Şubat 2017

  Bu bankaya dair bir dolu şikayetimden birisi. Bu şikayetim ise özetle; bunlar her banka gibi BES için onlarca sayfa kağıt imzalatiyorlar. Ancak her nedense bunlar onca imzadan sonra bir de arıyorlar. Bankadaki görevli onay için arayacaklarını söylüyor diye bizde gelen aramada onay veriyoruz. Bunlar meğer o aramada araya hayat sigortası sıkıştırmış, biz BES için onay verdik saniyorken bunlar bizden habersiz hayat sigortası baslatiyorlar. Sonra da telefonda onayladınız diyorlar. İyi de kardeşim altına imza atılmamış bir satış? Yani ya telefonu müşterinin doğum tarihi ve kızlık soyadı bilgilerine sahip biri açtıysa? Nasıl kanıtlayacaksınız acaba? Superonline ile bu sorunu yaşamıştık ve hemen çözmüşlerdi, oysa Halkbank sadece uyanıklık yapıp bizi suçluyor. Hatayı telafiye çalışmak yerine bizden çaldıkları paraları meşrulaştırma peşindeler. Müşteri değil para odaklı oldukları aşikar

 • Sedat15 Şubat 2017

  Sesli yanıt ile bana ürün satamazsınız "sayın ilgili", satamazsınız. Bireysel emeklilik için onca kağıt imzalatmanıza rağmen bir de sizi arayacağız diyorsunuz, arayınca saçma sapan bir milyon şeyin içine hayat sigortasını sıkıştırıyorsunuz, müşteri bireysel emekliliği onayladığını sanıyor çünkü bankadaki görevli bunun için arayacağınızı söylüyor. Sizse altına imza atılmamış bir ürün satışını telefonda evet onaylıyorum sözüyle yapıyorsunuz. Ya telefonu açan kişi müşterinin anne kızlık soyadı ve doğum tarihini bilen bir başkasıysa? Nasıl yapabilirsiniz ya bu satışı. İmza yok bir şey yok nasıl bir satış bu? Bir de savunuyorsunuz ya

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi13 Şubat 2017

  Sn. İlgili, 7733716 numaralı şikayet numarası kapsamında 11.02.2017 tarihinde görüşülerek sigortanın sesli onayı doğrultusunda gerçekleştirildiği ve Bireysel emeklilik planı alt limitinin imzaladığı teklif formunda belirtilen şekilde yasal hükümler çerçevesinde güncellendiği bilgisi iletilmiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

 • Sedat11 Şubat 2017

  Öncelikle bütün bu şikayetlerin tamamı eşimin yasadıkları talihsizliklerdir. Aşağıda bu şikayetlerin devamı ve Müşteri temsilcileri ile yapılan birkaç talihsiz görüşmenin de içeriği yazılıdır lütfen okuyunuz. Ayrıca müşteri temsilcisini de unutmamak lazım; iki görüşme yapıldı ve ilk görüşmedeki kadın apaçık köpek muamelesi ile ilgilendi sağ olsun.

 • Sedat11 Şubat 2017

  Ayrıca eşim de Ziraat bankasında BES müşterisi ve o da en düşük ücretten girdi, öyle de devam ediyor. Kafalarına göre geçen yıl açmış olduğum BES hesabımı bu yılın en düşük ücretine göre ayarlıyorlar. Ne sözleşmede böyle bir şey yazıyor ne bankadaki görevli bunu biliyor. Bu gerçekten bir bankanın yapacağı hata mı? Yoksa ucuz tacir numaraları mı? Derhal BES hesabımı kapatacaktım ancak üyelik başlangıcında giriş aidatı yok denen ücretin 3 yıl içinde çıkmam halinde çıkışa ertelenmiş şekilde beklediğini sonradan öğrendiğim için 3 yılın dolmasını bekleyeceğim. Bu problem için kısa süre içinde çözüm gelmezse her türlü hukuki işlem için elimden geleni yapacağım.

 • Sedat11 Şubat 2017

  Bilgilendirildi diye yazmışlar bir de. İki ayrı kazık atmışken ikisine de kendilerince açıklama yapıyorlar. Ödediğimiz ücretin artacağını bize bildirmediklerini ve sözleşmede yer almamasını şöyle açıklıyorlar: "size poliçeyi yapan çalışanımızın hatası maalesef, yeterli bilgiye sahip değilmiş. Ayrıca m. e. b. İle bir bilmem ne anlaşması yaptığımız için bu anlaşmaya uygun olarak fiyat yükseltilmiş". Yahu şaka mısınız, banane çalışanınızın eksik bilgisinden. Beni ne ilgilendirir çalışanın hatası. O kişi bankayı temsil etmiyormu yani. Müşteriye böyle açıklama yapılır mı ya? Bilgi vermeden yapamazsın kardeşim. 3 yılım dolduğu an çıkacağım lanet sisteminizden.

 • Sedat11 Şubat 2017

  Ayrıca habersiz yapılmış hayat sigortasını soruyoruz, sizi aramışız kabul etmişsiniz diyorlar. Olaya bak? Oysa mevzu şöyle oluyor: BES poliçesini yapan çalışan bize diyor ki sizi bir de arayacaklar onay için. Tamam diyoruz, aralıklarında da BES e dair bilgiler verdikten sonra onay istiyorlar bizde bankadaki kadının dediğini yapıp onaylıyoruz. Sanırım o bilgi aktarımı zırvaları arasına hayat sigortası sıkıştırmışlar olsa gerek çünkü biz bilmiyoruz, ses kaydınıda dinletmiyorlar. Kendilerini kurnaz sanıyorlar. Kimse bulaşmasın efendim benden söylemesi, banka değil bunlar. Telefondan sözde onay alıp imza atılmamış, haber verilmemis hayat sigortası başlatıp utanmadan paranın sadece yarısını iade ediyorlar!

Ziyaretçi Yorumları