13 Kasım 2017

Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. Ücret İadesi Ve Onaysız İşlemler.

İlgili bankadan kredi çekerken zorunlu dedikleri bireysel emeklilik sistemine mecburen dahil olmuş (um). Ben istemiyorum dediğim halde ve yanlış verdiğim bilgilerle nasıl oluyor da Halk Emeklilik devlet bankası böyle bir şey yapabilir. Karttan 3 kez alınmış onay vermediğim halde haberiz şekilde. İade formumu yollamıştım. 1.5 aydır tekrarlamama rağmen elinize ulaştı bugün. İlk aramamda iade yapılacak denmişti. Bugün tam tersi söylendi. Tüm kesilen ücret işlemler 5 gün içinde iade edilmezse BİMER üzerinden şikayet edeceğim gibi bir devlet bankasını (!) şikayet için Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım!

Ayhan 873 Okunma

Cevaplar

  • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi14 Kasım 2017

    Sn. O., Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Şirketimizde 21073217 numaralı Halk Plan Emeklilik sözleşmesi bulunmaktadır. İlgili sözleşmenizin teklif tarihi 26.04.2017 olup katılımcı imzası taşıyan ekli Teklif formu incelendiğinde sözleşme hakkında bilgi sahibi olduğunuzu kabul ve beyan etiğiniz tespit edilmiştir. Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’in, ”Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve cayma hakkı” başlıklı 7. Maddesinin 2.bendi , “Emeklilik gelir sözleşmeleri, Kanunun Geçici 1 inci maddesi kapsamında yapılan aktarımlarla kurulan sözleşmeler, başka şirketten aktarımla kurulan sözleşmeler ile hak kazanılan birikimin transfer yoluyla aktarılması işlemleri hariç, ilgisine göre katılımcı, sponsor veya işveren, Müsteşarlıkça belirlenen belgelerin imzalanmasını veya onaylanmasını müteakip iki ay içinde cayma hakkına sahiptir. ” hükmünü düzenlemiştir cayma süreniz 26.06.2017 tarihinde sona ermiştir. Teklif tarihiniz ile cayma bitiş tarihi arasında cayma talebinde bulunmadığı tespit edilmiştir. Çıkış hakkını 5 yıldan sonra kullanması durumunda tarafından çıkışa ertelenen giriş aidatı kesintisi yapılmadığını ve dilerse bu dönem için ödemelerine ara verme hakkı bulunduğunu iletmek isteriz. Sonuç olarak, işlemlerin yukarıda açıklaması yapılan bireysel emeklilik mevzuat hükümlerine uygun olarak gerçekleştirildiğini iletmek isteriz. Tarafınıza kredi kartınızdan tahsil edilmiş fakat provizyon süresi nedeni ile yatırıma henüz yönlendirilmemiş olan son ödemenizin iadesi gerçekleştirilecektir. Saygılarımızla Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş

  • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi13 Kasım 2017

    Merhaba, Konu ile ilgili iş birimlerimize inceleme talebi oluşturulmuş olup tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön