02 Mayıs 2013 #1775482

Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. Ölüm Sonrası Krediyi Ödemiyor!

05/01/2013 yılında vefat etti kolon kanserinden dolayı. ölmeden ve hastalığını öğrenmeden 1 yıl önce Halkbankasından kredi çekmiş ve bu krediyi sigortalatmış. Poliçeyi okutmadan ve gerekli bilgiyi vermeden sigorta yapılmış. Babam vefat ettikten sonra bu borcu öğrendik ve sigorta şirketi karşılamayacağını belirtti.


Annemin götürmediği belge görüşmediği yetkili kalmadı. Kanserden öldüğü için ödenmedi bize tutar. Birincisi sigorta şirketi madem hastalıklara ve ölümlere sınır koyuyor o zaman bir sağlık raporu istemeleri gerek ya da kredi alırken defalarca uyarılmalı.

Eda 579 Okunma

Cevaplar

  • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi02 Mayıs 2013

    Sn. Yetkili, Sigorta poliçesinin düzenlenmesi amacı ile sigortalımız tarafından imzalanmış olan soru formunda geçirilmiş olan kanser hastalığının beyan edilmemesinen ötürü Hayat Sigortaları Genel Şartlarının "C.2.2" maddesine istinaden (Beyan yükümlüğünün kasıtlı ihlalilinde sigortacı riziko gerçekleşmiş olsa bile sözleşmeden cayabilir ve prime hak kazanır) sigorta bedeli tazmin edilmemiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 444 44 00

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön