29 Kasım 2016
#7072556

Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. Mağdur Etti!

Babamın 17655*** poliçe numarahayat sigortası vardı. Halkbank'tan kredi kullanmıştı. Kalp krizi sonucu vefat etti. Ancak Halk Sigorta yaşam kaybına istinaden yaptığı kredi hayat sigortasını karşılamadı ve bizleri mağdur etti. Adı üstünde hayat sigortası! Yaşam kaybı durumlarında devreye girer. Sigorta seçmek serbest, kendi sigorta şirketlerine zorla sigorta yaptırıyorlar. Sonrada ödemiyorlar.


Hukuken hakkımızı arıyoruz ama buna sebep olanları sigortayı karşılamayan ve bu yönde işlem yapılmasına sebep olan tüm Halk Sigorta çalışanlarını Allah'a havale ettik.

Sertan Sertan 2.639 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Sertan30 Kasım 2016

    İnsanlara kredi verirken binlerce kağıt imzalatıyoRsunuz. O zaman neden istemiyorsunuz bu kağıdı. Bulmuşsunuz kolayını bu şekilde davranıyorsunuz. Hayat sigortasının amacı zaten ölüm sonucu karşılamaktır. Kalp krizi adı üstünde anlık bir şeydir. Kalp rahatsızlığı yoktu ancak kimse nezman öleceğini bilemez. Rahatsızlık olsa dahi bilemez. Senin kalp rahatsızlığın var sen zaten öleceksin şeklinde hiç kimse bilemez. Siz tamamen ödememek için böyle yapıyorsunuz. Ayrıca diğer bankalar ve sigortalar ilgili hayat sigortalarını ödediler. Hukuksal yolla bunların hepsini ispatı yapılacaktır. Ya en komiğide halk ister Halkbank yapar diye reklam yapıyoRsunuz. Bir de adınız Halkbank en utanç verici noktada bu zaten. ! İnsanları mağdur ederek haram para yiyorsunuz. Şirketinizde buna sebep olan tüm insalara haram olsun. Allah kat ve kat burnunuzdan getirsin sizin bizden haksız yere aldığını O paraları. Allah görüyor bize yaşattığınız sor durumu. Sizden bunun elbette biyerlerden Allah açısını çıkaracaktır.

  • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi29 Kasım 2016

    Merhaba, Salih Mehmet B. adlı sigortalımız 03.10.2015 tarihinde KAH (Koroner Arter Hastalığı) ve buna bağlı Myokard Enfarktüsü (Kalp Krizi) nedeniyle vefat etmiştir. Sigortalının vefat tarihi itibarı ile geçerli olan 17655124 sertifika numaralı 1 adet hayat sigortası poliçesi mevcut olduğu tespit edilerek hasar dosyası açılmıştır. Dosya değerlendirme ve araştırma işlemlerinin sonucunda; sigortalının vefatına neden olan kalp hastalığının sigortalılıktan daha önce mevcut olduğu tespit edilmiştir. Salih Mehmet Bozer’in 17655124 numaralı poliçesinin başvuru formu incelendiğinde kalp rahatsızlığının poliçenin başlangıç tarihinden önce kendisinde mevcut olduğu halde beyan edilmediği görülmüştür. Bu sebeple tazminat talebi Hayat Sigortaları Genel Şartları C.2.2. Maddesine istinaden reddedilmiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 444 44 00

Ziyaretçi Yorumları