02 Haziran 2016
#5632807

Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. Erken Ödeme Yapılan Kredide Hayat Sigorta Prim İadesi

Halkbank Gürsu Şubesinden 120 ay Konut Kredisi kullandım. Erken ödeme yaparak kredi ödemesi yapılmayacak olaylar (28 ay) için hayat sigortası prim ücretinin iadesini istiyorum. Bankave Halk Hayat Sigorta arasında topa çevrilmiş durumdayım. İşlemin nasıl yapılması gerektiğine karar veremediler.


Bastırmam neticesinde eski poliçeyi iptal edelim, yeni güncel poliçe hazırlayalım dediler. Halk Hayat Sigorta 17.05.2016 tarihinde poliçe iptali işlemi başlatmış, eksik evrak tespit edilmiş, 23 günde mail atılmış ve bekleniyor diyor. Halk Hayat Sigorta operasyon şubede diyor, şubeyi arıyorum poliçeyi iptal etmelerini bekliyorum diyor. Halk Hayat Sigorta biz çağrı merkeziyiz ancak iletiriz diyorlar.


Soruyorum size; Ben kredimi alırken beni sigorta şirketiyle muhatap etmeyen banka şimdi neden bu şekilde topu size atıyor. Banka alacağını bu zamana kadar bekletir mi, bekletirse bile faiziyle almaz mı? Benim muhatabım kimdir? Halk Sigorta olarak lütfen iptal ve para iademi yapın.

Devrim Devrim 946 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi06 Haziran 2016

    Sn. T., Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. İptal işleminiz tamamlanmış olup 03.06.2016 tarihinde ödemeniz hesabınıza yapılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş 444 44 00

  • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi02 Haziran 2016

    Sayın T., Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Talebiniz ilgili birimimize iletilmiş olup tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Saygılarımızla, Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş 444 44 00

Ziyaretçi Yorumları