02 Nisan
#11793095

Halk Hayat Sigortası Yetersiz Ret Cevabı!

Halkbank'ndan annemin 2011 yılında çekmiş olduğu krediye istinaden Antalya İcra Dairesi'nde tarafımıza icra davası açılmıştır. Söz konusu dava 2013 yılında açılmış olup davanın süregeldiği 2019 yılına kadar tarafımıza borca ilişkin hiçbir bildirim yapılmamıştır. 2019 yılı 3. ayında haricen öğrendiğimiz borçla ilgili sigorta şirketiyle yaptığımız görüşmelerde önce tazminatın kabul edilmeyeceği, daha sonra tekrar bildirimle vefatın 2012 yılında gerçekleşmesi nedeniyle dosyanın tazminat işlemlerine başlanacağı bilgisi verildi. Bu cevap nedeniyle tazminat işlemleri için gereken tüm evraklar kendilerine iki kez gönderildi. Bugün itibariyle sigorta şirketi tazminat birimi tarafından istenen bilgiye karşılık olarak Türk Ticaret Kanunu zaman aşımı defii ile tazminat talebiniz reddedilmiştir, şeklinde yanıt gelmiştir. Özellikle dikkat edilmeyen kısım olan borcun bildiriminin 2019 yılında tarafımıza yapıldığı göz önüne alınmamaktadır. Bütün bu sebeplerle söz konusu icra dosyası, sigorta dosyası ve ilişkili bütün işlemlere ilişkin kanuni işlemler başlatılacaktır.

Ümit Ümit 860 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi03 Mayıs

  Merhaba, Konu takibimiz altındadır. Tarafınıza mail yolu ile bilgilendirme sağlanacaktır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

 • Ümit02 Mayıs

  Halk Hayat ve Emeklilik şirketinde vefat eden annemle ilgili (T.C. Kimlik no... : 17902449028) bir bireysel emeklilik poliçesi olduğunu kendilerinden öğrendik. 2 Nisan 2019 tarihinde kendilerinden ıslak imzalı dilekçe, veraset ilamı ve nüfus cüzdanı fotokopisi e-posta ekinde iletilmiş bir şekilde poliçe bilgilerini, ödeme bilgilerini ve tüm diğer bilgileri istedik. Bu isteğimize herhangi bir yanıt gelmedi. 2 gün önce (30 Nisan 2019) aynı isteği tekrar gönderdik. Ancak halen sonuç yok. Normal koşullarda geri ödeme bilgisi v. s. Kendileri tarafından bize bildirilmesi gerektiği halde biz hala yazışıyoruz. İstenen bilgi ve belgelerin en kısa zamanda tarafımıza ulaştırılmasını bekliyoruz.

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi03 Nisan

  Merhaba Türk Ticaret Kanununun 1420.maddesine istinaden dosya zamanaşımına uğradığından reddedilmiştir. İlgili yazı tarafınıza 02.04.2019 tarihinde iletmiştir. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

 • Ümit03 Nisan

  Söz konusu zamanaşımı (Eğer gerçekleştiği kabul ediliyorsa) sigorta sözleşmesini imzalatan, sigorta ettiren olarak anılan Halk Bankası tarafından oluşturulmuştur. Süre boyunca haberim olmayan borcu zamanaşımı süresini işletiyor şekilde bekletip, tebliğ etmeyip, oyalayıp ardından kurumlar arası danışıklı dövüşle bana yıkmaya çalışan Halk Bankası, Halk Hayat ve Emeklilik ve konuyla ilgili tüm kurumlarla bugüne kadar iyi niyet çerçevesinde çözüme yönelik yaptığım yazışmalara bugün itibariyle son veriyorum. Şu andan itibaren yspılan hatanın sorumlularının yasal olarak belirlenmesi için her türlü işlemi yapacağım. Haksız yere sigorta edip, borcu zamanında bildirmeyip, sigorta tazminatı gereken zamanda evrak talebinde bulunmayıp haberim olmayan borcu cebren almaya çalışanları şikayeti okuyan herkeste görsün. Halkı bu şekilde zora sokmak Halk Bankası'na, halk hayat ve emekliliğe yakışmıyor.

 • Ümit03 Nisan

  Şikayeti okuyanları yanlış yönlendirmemek adına tekrar yazıyorum. Halk hayat ve emeklilik tarafından tarafıma ulaşan red kararı ile ilgili bilgilendirmenin dışında başka herhangi bir bilgilendirme yoktur. Söz konusu tazminat talep dosyasının tekrar incelenmesine yönelik kendilerine gönderdiğim E-Postaya da herhangi bir yanıt verilmemiştir.

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi03 Nisan

  Merhaba, Tarafınıza gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

 • Ümit03 Nisan

  Bütün mesajlara aynı yanıtı ekliyorsunuz. 02.04.2019 tarihinde zaten şikayette belirtilen red cevabından başka hiçbir bilgilendirme yapılmadı.

 • Halk Hayat ve Emeklilik Temsilcisi03 Nisan

  Merhaba, Öncelikle başsağlığı dileklerimizi iletmek isteriz. Tarafınıza e-mail yolu ile gerekli bilgilendirme 02.04.2019 tarihinde sağlanmıştır. Saygılarımızla. Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. 0850 800 44 00

 • Ümit02 Nisan

  Ayrıca adı geçen kanun maddelerinde yer alan zamanaşımı süreleri (ttk 1420 ve bağlı ttk 1482 numaralı Madde) açısından bir hak düşürücü süreçte henüz gerçekleşmemiştir.

Ziyaretçi Yorumları