Hakmar Gıda Mağazanız Aşırı Kirli Ve Temizlik Sıfır

Selman Selman19 Mayıs 00:21

Alışveriş yaptığım mağazanız aşırı kirli. Reyon ortasında paletle ürünler var. İnsanlarla mesafeli olmamız lazım ama palet ürünlerden dolayı bırakın mesafeyi insanlarla 30 cm bile mesafe koyulamıyor. 

Mağazada yerlerde toz toprak koli artıkları poşet artıkları bir sürü şey var. Temizlik diye bir şey yok. Reyon ortasında sözde bir tane mop var o da kek kolilerine yaslanmış duruyor ve mop bile simsiyah. Personel sözde mop yapacak ama bir yerde ki pisliği başka yere götürüyor bulaştıra bulaştıra. 

Personelde sözde maske var ama çenesinde duruyor resmen. Aldığım ürünleri kasada personele verdim kasada okuturken resmen ürün ambalajı karardı toz toprak pislik oldu. Kasa bölgesi ürün okutulan ürün konan yer resmen pislik içinde. Çeşitli şeyler akmış kurumuş üstüne toz yapışmış ve belki de günlerdir silinmemiş. Bu ortamda hem personeliniz çalışıyor hem müşteri ürün almaya çalışıyor. 

Kasa önünde 1,5 mt mesafe diye yere yazı yapıştırılmış ama yazının üstüne de paletle bebek bezi konmuş yani 1,5 metre mesafeyi geçin 2 metre kare alanda 6-8 kişi sıra bekliyor. Ekmek bölümü içler acısı ekmek almadım bile. Ekmekler poşetinden çıkmış karman çorman halde. Ekmek rafı pislik içinde.

 Yürüme mesafesi markete gitmek zorunda olmasam asla kapısından bile geçmem. Ve zaruri ihtiyacım olmasaydı asla girmezdim. Denetim mekanizmanız sanırım yok gibi bir şey. İnsan sağlığı özellikle şu günlerde bu kadar hafife alınmamalı. Bir gizli müşteri ya da gizli denetmen gönderirseniz işin ehemmiyetini sizde resimler ile görebilirsiniz. 

Yazdıklarımın eksiği yok fazlası var. Bir daha gerekirse eve fazla ürün alırım ama hiçbir mağazanıza girmem ailemi sokmam. Bu gördüklerim eski değil bugün öğleden sonra gittiğimde gördüğüm şeyler.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler