sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Hakmar Gıda Kasa Görevlisinin Müşteriye Tutumu Ve Sosyal Mesafenin Uygulanmaması

Teoman Teoman02 Ağustos 14:33

02.08.2020 tarihinde saat 13.30 ile 14.00 arasında İstanbul Yenişehir mahallesindeki (ulu cami altı) şubenizde alışveriş yaptım. kasaya geldiğimde yalnızca iki adet kasanın hizmet verdiğini ve bu iki kasanın yan Yana olduğunu gördüm. Müşteriler, kalabalık bir grup halinde ve dolayısıyla sosyal mesafenin hiçe sayıldığı bir ortamda beklemekteydi. yan Yana sıra bekleyen ya da aynı anda işlem yaptıranlar arasındaki mesafe 50 cm bile değildi. Sıra bana geldiğinde, kasiyer k** hanım acele etmemi söyledi. Ben ise önündeki müşterinin kasa alanını terk etmesini beklemekteydim. Yanlış bir uygulama yaptıklarını, eğer 2 kasa ile hizmet vereceklerse en azından bu 2 kasanın birbirinden uzak olmasının gerektiğini söyledim. Kasadaki işlemim biterken poşet istedim. "biraz acele edin bu kadar insan bekliyor" cevabını aldım. Organizasyonu yapamıyorsunuz, bu kadar insanı bir arada bu şekilde bulunduramazsınız, acele etmek zorunda değilim, elim ayağım rahatsız mı ya da ben hasta mıyım sağlıklı mıyım, hızlı davranabilir miyim bilmeden baskı kuruyorsunuz dedim ve dip dibe alışveriş yaptırarak salgın hastalığın yayılmasını sağlıyorsunuz diye ekledim. 

Kasiyer k** hanım ise, "acele edin, insanları bekletmeyin" şeklinde konuştu. Poşet istedim 2 tane poşet vermişsiniz, bu ürünler buna sığmaz dedim, "kaç tane istediğini söyleyeceksin o zaman" dedi. O esnada bir başka görevli gelip kasaya geçti ve k**hanımı yan kasaya geçirdi. Böylece yan Yana 3 kasa çalışmaya başladı. Oysaki müsait olan 2 ya da 3 kasa daha vardı ve yine kasaların arasına mesafe koymayı akıl edemediler. k** hanım ile tartışmamız bu minvalde devam etti ve benimle üst perdeden konuşmaya devam etti. Beceremiyorsunuz bu iş dedim, "çok biliyorsan gel kendin yap" cevabını aldım. Şikayet edeceğimi söyledim ve "istediğin yere et'" denilerek şubeden uğurlandım. Günümüzün Çağdaş yönetim uygulamaları, hizmet sektöründe artan rekabetin şiddeti, pazarlama ilkeleri ve müşterinin aynı markayı yeniden tercih etmesini sağlayabilmenin sektörde tutunabilmek açısından ortada olan stratejik önemi göz önüne alındığında, k** hanım gibi çalışanlarınızın olması, işletmenizin karlılık ve sürdürülebilirliği önünde bir engeldir. Umarım gerekli aksiyomları alarak, şubelerinizin görünen yüzü olan kasa çalışanlarınızın hizmet standartları eğitimlerini daha ciddiye almasını sağlarsınız.

Gelişme :

04 Ekim 20:56

2 Ağustos 2020 saat 14.33'de yazdığım şikayet yetkililer tarafından görülmesine rağmen cevap verilmedi. O tarihten bu yana Hakmar'a gitmiyorum. Siz bu umursamazlıkla daha çok müşteri kaybedersiniz. Müşteri memnuniyeti ve geri bildirim gibi kavramlar belli ki sizin literaturunuzde yer almıyor.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler