Toplam çözüm sayısı
..
Güzel Hosting ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Erol'un şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

  • profile
1 Destekçi
  3 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Güzel Hosting Plesk Panel Haksız Kazanç Sağladı!

2577görüntüleme
Erol
Erol 06 Mart 19:03
Çözüldü Çözüldü
Erol'un Teşekkür Mesajı
“Mert bey'in soruna yapıcı çözüm önerisi ile sorun çözüldü.”

Güzel Hosting firmasından 3. Yıl olarak VPS sunucusu yenilemesi yaptım. Ancak bu yılki yenilemenin hemen ardından Plesk Panel kullanımının artık ücretli olduğunu, bugüne kadar ücretiz olan versiyonun aslında bundan önce de ücretli olduğunu ama uygulamanın açığından yararlanıp müşterilerine ücretsizmiş gibi kullandırdıklarını ama üretici firma artık uygulamadaki açığı kapattığı için ücretiz kullanıma kapandığını tarafıma ilettiler. Nereden bakarsınız?   1- El alemin uygulamasını millete neden ücretsiz kullandırdınız, ve bunu sanki sizin hizmetinize bundle edilmiş bir servismiş gibi satışlarınızda kullandınız? 2-Madem plesk uygulamamasının üreticisi firması bu açığı kapattı, yenilemesi gelen kullanıcılarınızın zarar görmemesi için bunu sitenizde duyurmayıp aynı şartlar devam ediyormuş gibi sunucularınızın yenilemesini yaptınız. 3-Bu konuda mağdur olan kullanıcıların yapmış oldukları ödemeleri haksız kazanç sağlamak yerine iade etmek yerine tarafınıza yapılan başvuruları, "hukuki süreç e yaramaz, nereye başvurursanız baş vurun gibi" bir tavır içindesiniz. 

Şimdi ben bu şirketin elde etmiş olduğu haksız kazancın peşinde değilim bu konu mutlaka bsa gibi devlet ve özel kuruluşların konusudur. Ben acil olarak daha birkaç gün önce yapılan yenilemenin yarattığı sorunların hemen düzeltilmesini ve haksız kazanç olarak elde edilen paranın tarafıma iade edilmesini istiyorum.

Erol
Erol08 Mart 15:46

Mert bey'in soruna yapıcı çözüm önerisi ile sorun çözüldü.

Güzel Hosting Logo
Güzel Hosting08 Mart 20:06

Plesk panel hiçbir zaman ücretsiz bir panel olmamıştır ve biz de bunu ücretsiz olarak pazarlama gibi bir işlem yapmamış durumdayız. Bu zamana kadar müşterimizin de söylediği üzere kendi lisansımızı müşterimizle paylaşarak binlerce TL müşterimizin kar etmesini sağlamış durumdayız. Bununla birlikte, bu durumda ötürü iade isteyen kullanıcılara zaten iadesini de sağlamaktayız. Müşterimizin bu konuda bir destek bildirimi açması yeterli olacaktır.

  • profile
1 Destekçi
  3 Yorum

3 Yorum

Erhan
Erhan16 Mart 16:26
 

Merhabalar aynı sıkıntı bizde de var erol bey, mert bey size nasıl çözüm getirdi acaba öğrenebilir miyim?

Erol
Erol16 Mart 21:23
 

Merhaba, öncelikle iki çözüm önerisi de Mert bey tarafından iletildi. Ben sunucu yenilemesinin hemen ardındanbu sorunu fark etmiştim. İstersem iade edebileceklerini, istersem de cyberpanel gibi ücretsiz bir panel seçeneği ile devam edebileceğimi söyledi. Ben mevcut durumu devam ettirip, önümüzdeki yıl yenileme öncesine kadar başka bir platformu seçmek istemediğim, ve sadece problemim sunucunun sorunsuz olarak çalışacağı, panel türünün benim için önem arz etmediği için cyperpanel kurulumu yapılan yeni bir sunucuya mevcut sunucuyu taşıyarak bu seneki yenilemeyi böyle sürdürmeyi seçtim. Selamlar.

Erhan
Erhan16 Mart 22:44
 

Cevabınız için teşekkürler, VPS imizde barındırılan domain sayısı fazla olduğu için ücretsiz panelden kaçınmamızı tavsiye ettiler, bizde direct admin e geçtik.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Şikayetvar’ı ziyaret amacınıza dönük tek soruluk anket için 8-10 saniyenizi bize ayırır mısınız?

Benzer Şikayetler