23 Mayıs 2015

Gürses Oto Sözleşmede Yazmayan Kilometre Aşım Ücreti!

Bir Mayıs'ta Groupon aracılığı ile araç kiraladım. Tarih çok yakın olduğundan bütün maddeleri okumadan fiyatlara baktım, firma telefonunu buldum, araç olduğunu öğrendim ve kupon satın alarak firmaya gittim ve aracı teslim aldım. 4 Mayıs'ta aracı teslim ettim. Bir bey kilometre aşımı yaptığımı ve 160 lira küsur bir ücretin tahsil edileceğini iletti, ben de sözleşmede böyle bir madde olmadığını, groupon' un yasal bağlayıcılığı olmadığını söyleyerek itiraz ettim. Buna rağmen 12 Mayıs'ta kredi kredi kartımdan 203 lira para çekilmiş. Firma her şeyin yasal olduğunu anlattı. Sözleşmede yazılı olmayan-imzalanmayan maddelerin hükümsüz olduğu zaten yazıyor. Özetle tüketici heyeti karar verecek!

Ercan 1.349 Okunma

Cevaplar

  • Ercan25 Mayıs 2015

    Ben tüketici dernegine şikayetimi iletecegim zaten ilk firsatta. şikayeti cozun diye değil baskalari da bilsin haksiz uygulamanizi diye yazdım.

  • Gürses Oto (İstanbul) Temsilcisi25 Mayıs 2015

    “Sayın Ercan D***, Öncelikle değerli zamanınızı ayırıp , konu hakkında tarafımıza ulaştığınız için teşekkür ederiz. İlgili departman mailinizi incelemiş olup , aşağıdaki sonucu tarafınıza bildirmektedir ; Groupon kampanyamızdan yararlanarak yaptığınız kiralamada yaşamış olduğunuz sıkıntıya istinaden tarafımıza ulaştığınızda paylaştığımız gibi, kampanya içeriğinde ”kilometre sınırı” bilgisi yer almaktadır. İçerik groupon kampanyasın da “KOŞULLAR “ başlığı altında “· Kampanya, 1 günlük 200 Km sınırlı, 3 Günlük 600 Km Sınırlı, 7 Günlük 1400 Km Sınırlı olarak hazırlanmıştır. Km aşımlarında km başı 0,25 KRŞ + KDV olarak ücret uygulanmaktadır. Kiralayan kişinin şahsına ait kredi kartı olması gerekir. Araç segmentine istinaden 500 tl ile 2000 tl arası ön provizyon uygulanır.” İbaresi ile yer almaktadır. Groupon kullanıcıları bu bilgi dahilinde tüm şartları kabul ederek ürünü temin etmektedirler ve sonrasında tarafımıza ulaşarak indirimli olarak araç kiralamalarını gerçekleştirmektedirler .Bu nedenle bu bilgiyi paylaşmadığımızı kurumumuz adına kabul etmemekteyiz. Fakat sizi kırmamak adına bundan sonra yapacağınız ilk kiralamanızda tarafınıza özel % 15 ekstra indirim uygulayarak yardımcı olabileceğimizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla,“

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön