22 Kasım
#13002343

Güneşli Veteriner Kliniği Mağdur Etti

Baktığım sokak kedilerinden birine bu klinikte kuru fip teşhisi koyuldu, ''yatıramayız diğer hayvanlarımıza bulaşırsa başımız ağrır '' denildiğinde art niyetli algılamadım ancak 5 gün boyunca yine de güvenerek aşı tedavisi için götürdüğüm zavallı hayvanıma zaten ölecek zihniyetiyle bakıp, bir şeyler yapmış olmak için -aşıyla ilaç- tedavisi uyguladılar, beni aşar de, başka yere git de kardeşim! Can bu! Ve bedava yapmıyorsun! Çatır çatır, ince ince hesaplayıp alıyorsun paranı!


Uyguladıkları kortizon tedavisini 3 ayrı hekime sordum '' uygulanmamalıydı '' dediler, ayrıca 6 gün boyunca zavallı yavruma serum vermeye bile değer görmediklerinden vücut harap olmuş, '' serum takılsaydı bu kadar erken düşmezdi ve yıpranmazdı '' dedi diğer hekimler, çıldırıyorum, neden neden güvendim! Tamamen alakasız tedavi şekli ve zaten ölecek ihmali ve zihniyeti sonucu, harabeye dönen yavrumu başka klinikte binbir emekle toparlamaya çalışıyoruz.


Hala yemek yiyor ve su içiyor, yaşamaya çalışıyor! Direniyor be vicdansızlar! Yaşamak istiyor! Onlara kalsa şimdiye kadar çoktan gitmişti. Kardeşim her fipli kesin hemen ölecek mi? Ve ölecek diye de can çekişerek mi ölecek? Siz neden hekim oldunuz? Elinden geleni yap, rahatlatmaya çalış, sevgi göster bir ya, robot gibi, vicdana kelalaka ve sadece basit aşılar için (belki!) gidilebilecek buz gibi veterinerdir, sokak hayvanları anlayışı bence sıfır. Yavrularımızı, zavallı sokak hayvanlarımızı özellikle heba ettirip, üstüne de para kaptırmayın!

Pınar Pınar 663 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları