10 Eylül 2013 #2002801

Güneş Sigorta Zarara Uğrattı!

Aracıma arkadan gelip vurmalarına rağmen , kusur oranını 50%50 olarak kabul edip beni mağdur etti. Kaza resimleri ekte . Otobanda sağ şeritte seyir halindeyken ,bana arkadan gelip vuran araç ile beni aynı kusurda görüp, rapor tutan komisyona itiraz etmeyerek ,zarara uğramamı sağlamıştır. Güneş Sigorta , müşterisiyle ilgilenmiyor.

Cemal 656 Okunma

Cevaplar

  • Cemal10 Eylül 2013

    axa sigorta benim sigortamın netice itiraz etmeden konuyu kabul ettiğini bildirdi. araca vuruş şekli bellidir neden itiraz edilmeden kusur oranını kabul ediyorsunuz. aracımı hala yaptıramadım ve 1 ay oldu . şu anda nasıl bir çözüm üretilmesi gerekiyor eğer konu mahkemeye giderse tüm haklarım ve mağdur olduğum zaman kadar tazminat talep edeceğim.

  • Güneş Sigorta Temsilcisi10 Eylül 2013

    Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, şirketimiz nezdinde 206911872 sayılı Zorunlu Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi ile sigortalı 34 BR 2327 plakalı araç ile 34 UU 7439 plakalı araç 11/08/2013 tarihinde meydana gelen kaza neticesinde hasarlanmış ve taraflar kendi aralarında kaza tespit tutanağı düzenlemişlerdir. Mevcut kaza tespit tutanağı şirketimiz uzmanları tarafından tetkik edilmiş olup, 34 UU 7439 plakalı aracın, Karayolları Trafik Kanununun 56/1-C (Sürücüler önlerinde giden araçları yönetmelikte belirtilen güvenli ve yeterli bir mesafeden izlemek zorundadırlar.) maddesini ihlal ettiği tespit edilmiş ve %100 kusurlu olduğu bilgisi SBM web sayfasına işlenmiştir. Diğer taraf sigorta şirketi olan AXA SİGORTA A.Ş. ise kusur oranının her iki araç için %50 olduğu yönünde görüş belirtmiştir. Ortaya çıkan şirketler arası mutabakatsızlık neticesinde Tramer Komisyonu nihai kararı, 23.08.2013 tarihinde iki aracın da %50 kusurlu olduğu yönünde vermiştir. İyi günler dileriz. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön