23 Ocak #10051152

Güneş Sigorta Tarafından Dosyamız Reddedildi

Güneş Sigorta'dan servisimizde müşterimiz aracını farklı bir işlem için getirmiştir. İşlemleri bittikten sonra akabinde aracını teslim ederken ön camında çatlak olduğunu ustalarımız ve araç sahibi ile fark ettik. Bahçe de idi araç bahçemiz yola çok yakın büyük ihtimal taş sıçramıştır. Müşterimizin poliçesinden ön camını değiştirmesini talep ettik ancak müşterimiz haklı olarak camının serviste kırıldığı için servis olarak bizim karşılamamız istedi. İş yeri sigortamız dan dosya açarak ön camını taktırdık. Dosyayı açmam bayağı zamanımı aldı. Önce dosyamı yanlış teminattan müşteri hizmetleri açtığı için yaklaşık bir hafta on gün boyunca iptal etmeye çalıştım. Sonunda doğru dosya açtım (dosya:5/1115201). Eksper geldi olumlu olarak yazdı raporunu ki olumsuz hiçbir durum yoktu. Biz dosya da ödeme gününü öğrenmek için aradığımızda müşteri hizmetleri tarafından dosyamızın ret edildiği öğrendik.

Fatma 953 Okunma

Cevaplar

  • Fatma23 Ocak

    Araç servise geldiğinde aracın dört bir tarafı incelenerek servis danışmanımız kayıtlarına alıyor. Bundan dolayı da ilgili araca da bakıldı ancak herhangi bir cam hasarı olmadığının kanısına varıldı. İş emrimizde belirtildiği üzere farklı sorunlardan dolayı geldiği bu sorunlar çözüldükten aracı gelip alması için bahçemize park edildi araç. Aracı akşam üzeri araç sahibine teslim ettiğimiz sırada ön camında çatlak olduğunu ustamızla gördük. ilk defa böyle bir durumla karşılaştığımız için en alt kısmına ön camın da kırık olduğunu belirttik. Kayıtlarınıza da bakabilirsiniz şimdiye kadar servis olarak böyle bir durumdan dolayı iş yeri sigortamız dan hiç ihbarda bulunmadık. Evet yazmamız gerekirdi sehven yazıldı. Ama bundan dolayı da var olan herkesin şahit olduğu hasarı ret edilmesini hala anlamıyoruz. İsterseniz bilir kişi atayabilirsiniz? İsterseniz araç kullanıcısı ile konuşabilirsiniz?

  • Güneş Sigorta Temsilcisi23 Ocak

    Sayın İlgili; İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Araç servise ilk geldiğinde iş emri tutanak tarihi: 21/10/2017 Saat:16:44 olarak tutulan formda aracın ön camının çatlak olduğu belirtilmiştir. Değerlendirme bu duruma göre yapılmış ve hasarın sigortalı serviste olmadığı daha önce de mevcut olması nedeni ile herhangi bir tazminat ödenmemiştir. Bilgilerinize arz olunur. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş Müşteri Hizmetleri

  • Fatma23 Ocak

    Güneş Sigortada müşteri hizmetleri ilgi görüştüğüm deki -dosya sorumluları ile görüşmek imkansız gibi bir şey-aracın ön camının daha önce kırıldığını serviste olmadığı kanısına varıldığı için iptal edilmiş ödenmeyeceğini söylediler. Servisimizde ilk defa böyle bir durumla karşılaştık ve en doğal hakkımız olan iş yeri sigortamız dan karşılanmasını talep ettik ve sonucu hüsran... Biz Neden servimizde olmayan bir cam kırılmasını serviste olmuş gibi gösterip de haksızlık yapalım Müşterimiz de ustalarımız da bu olay şahit. Serviste olan bir hasarı olmamış gibi kanısına nasıl varılabilir? Ayrıca Yetkili servis olarak Güneş Sigorta ile acenteliği mevcut. Müşterilerimize Güneş Sigortayı övgü ile bahsederken biz servis olarak kendi hasarımızı çözemiyoruz? Biz servisimiz de gerçekleşen hasar ile ilgili sigortamızı ikna edemezken sigortamız bize inanmazken biz nasıl müşterilerimizi ikna edelim?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön