05 Temmuz
Yorum Yap
#10631194

Güneş Sigorta Ödeme Yapmama!

3 sene önce almış olduğum evim için kredi çekmiş olduğum VakıfBank Hasanpaşa şubesinden Güneş Sigorta'ya bağlı Sarı Panjur ev sigorta poliçesi yaptırdım. Sigortam her sene 15-Haziran tarihinde otomatik yenilenmekte olup hesabımdan otomatik olarak ödemesi çekiliyor. Bu sene sigortadan faydalanmak için banyomda oluşan su kaçağı için hasar kaydı açtırdım. 2 gün sonra evime ekspertiz gelip inceleme yaptı. İnceleme sonucunda hasarın yaklaşık 1,100 TL olup vermiş olduğum hesap numarasına ödeme yapılacağını söyledi. 10 gün sonra 03/07/2018 tarihinde Güneş Sigorta'yı aradığımda poliçe ödemem yapılmadığı için hasar dosyamın ret olduğunu söylediler. Bankadan ödeme yapılmadığını söylüyorlar.


03/07/2018 tarihinde bankaya gittiğimde 15/06/2018 tarihinde poliçemin yenilendiğini ve 15/06/2018 tarihinde ödeme dekontu ile birlikte bana verdiler. Banka sigortanın 15-06-2018 tarihinde tahsil ettiğini söyledi. Bankadan Güneş Sigorta'yı aradım elimde makbuz ve poliçenin olduğunu söyledim bana WhatsApp numarası verip evrakları yollamam istendi. 2 gün sonra aradığımda poliçemin ödemesinin 03-07-2018 tarihinde yapıldığını söyleyip hasar kaydımın ödenmeyeceğini ve yeni hasar kaydı açtırsam bile ödeme yapılmayacağını ilettiler. Bende bunu kabul etmediğimi ve ödememi 15-06-2018 tarihinde yaptığımı ve elimde ödeme dekontu olduğunu söyledim tekrardan şikayet başvurusu yapmamı söyleyip ama bir sonuç çıkmayacağını ima ettiler.


Güneş Sigorta'dan şikayetçiyim ödeme yapmamak için bu tür yolları kullandığını düşünüyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.

Yasin 873 Okunma

Cevaplar

 • Yasin16 Temmuz

  Bugün itibariyle hasar bedelim hesabıma yattı teşekkür ederim

 • Yasin'in Teşekkür Mesajı16 Temmuz

  Bugün itibariyle hasar ödemem gerçekleşti. Güneş sigortaya teşekkür ederim

 • Güneş Sigorta Temsilcisi12 Temmuz

  Sayın İlgili; İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Vakıfbank tarafından prim ödemelerin sağlanarak tarafınıza yansıtılmaktadır.Türk Ticaret Kanunu madde - 1421 istinaden tarafımızca yapılabilecek işlem bulunmamakta olup, problemin çözümü için ilgili Vakıfbank şubesiyle görüşülmesi gerekmektedir.Bilgilerinize arz olunur. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş Müşteri Hizmetleri

 • Güneş Sigorta Temsilcisi10 Temmuz

  Sayın ilgili, İletmiş olduğunuz bilgi doğrultusunda gerekli incelemeler başlatılmış olup, en kısa sürede talebinize yönelik tarafınıza geri bildirim sağlanacaktır. Bilgilerinize arz olunur. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler