26 Şubat 2013

Güneş Sigorta Kaza Sonrası Eksik Yapılan Onarım!

34lvf** Toyota marka aracım park halinde sol kapı ve ekipmanlarına hasar verilmiştir, karşı tarafın trafik sigortası güneş sigortanın yetki vermiş olduğu eksper tarafından Toyota derinde den çıkartılarak anlaşması olduğu bayrampaşa daki gençler otomotive yönlendirilmiştir.


Buradaki işin ehli olmayan kişiler tarafından 3 ayrı kez aracım tamire götürmeme rağmen aracım kusurlu tamir edilmiştir. Defaaten bu durumu Güneş Sigortaya intikal ettirmeme rağmen sorunum çözülmemiş yapacak bir şeyleri olmadığını söyleyerek mağdur edildim. Gereğinin yapılarak mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Necip 222 Okunma

Cevaplar

  • Güneş Sigorta Temsilcisi01 Mart 2013

    Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, 27/01/2012 tarihinde oluşan hasarın ihbarı 30/01/2012 tarihinde şirketimize yapılmış olup, gerekli ekspertiz çalışmalarının yapılmasına müteakip hasar tazminat bedeli 27/03/2012 tarihinde ödenmiştir. Ancak ihbar ile ödeme tarihi arasında geçen süreç içerisinde mağdur araç sahibi aracını yetkili servis olan Toyota Derindere Otomotive götürmüş ancak parçaların temini mümkün olmaması nedeni ile araç sigortalı ile de görüşülerek Gençler otomotive çekilerek onarım başlatılmıştır. Daha sonra araç sahibi onarımından memnun olmaması ile 16/04/2012 tarihinde Hazine Müsteşarlığı na şikayette bulunmuş ve araç tekrar servise çekilerek memnuniyetsizliği giderilmiştir. 06/07/2012 tarihinde de yine mağdur araç sahibi SDK ya şikayette bulunup yine aracın onarımından memnun olmadığını iletilmiş ve yine araca ilişkin işlemler yapılmıştır. Yukarıda belirtilen şikayetlere cevaben Genel Müdürlüğümüz tarafından yazı gönderilmiştir. Konu şikayet üzerine eksperimiz Engin Bey ile görüşülmüş olup, konuyu hatırladıklarını aracın 1998 model olması da göz önüne alınarak 3 kez onarım işlemlerinin yapıldığını, araç sahibi yine memnun olmaması ile kendisini bir kez daha aradığını iletmiş ve eksperimizde aracını servise bıraktığında haber vermeleri ilettikleri ancak bugüne kadar kendilerine geri dönüş olmadığı öğrenilmiştir. Tarafınıza dönüş yapılarak yukarıdaki hususlar hakkında görüşülmüş ve aracının servise bırakılması ile tarafımıza ve ekspere bilgi vereceğiniz bildirilmiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön