16 Şubat 2013

Güneş Sigorta Hasar Tazmininde Zorluk Çıkarıyor!

Güneş sigortadan 3 yıldır sigortalı olan konutumda dahili şu arızası ile ilgili açılan 18145437 hasar numaralı dosyada ekspertizin belirlemiş olduğu 15 tl lık ödemeyi defalarca aramama rağmen ödemiyorlar. sebebine gelince hasar kapalı garajda meydana geldi evimin altı kapalı garaj fakat ödemeyi bana değil apartman yönetimine yapabiliyorlarmış ekspertize ve defalarca sigorta şirketine telefonda anlattım.


Bina 3 katlı ve yönetim yok dedim benden tam 3 kez konuyla ilgili yazı aldılar ama ödeme falan yok bilgide vermiyorlar şimdide binadaki herkesi tapu fotokopileri ve müvfakat belgelerini istiyorlar hepsi 125 tl için benim onları bulup yaptırmam 200 tl yi geçiyor telefon faturam 50 tl yi geçti sonuç yok.

Sefa 168 Okunma

Cevaplar

  • Sefa23 Şubat 2013

    verdikleri cevap her zamanki gibi oyalama taktikleri kesinlikle güneş sigortadan sigorta yaptırmayınız çünkü sigorta yaptırırken diğer insanlaramı soruyorlar parayı bizden alıyorlar ödemeye gelince hep yokuş ben dışarda çalışan bir insanım benden 3 kez dilekçe istediler ama ödeme yok o zaman o dilekçeleri neden istiyorsun 125 para için 200 harcamak akıl kari değil

  • Güneş Sigorta Temsilcisi18 Şubat 2013

    Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, konutundaki hasar ile ilgili ödeme 15.02.2013'de yapıldığı bildirilmiştir. Sigortalı daireden alt kattaki kapalı garaja sızan suyun neden olduğu hasar eksper tarafından 125 TL olarak tespit edilmiş, ödenecek tazminat apartmanını ortak alanı olduğu için hak sahibi olan bina yönetimine ödenmelidir. Binada bir yönetim bulunmaması halinde ancak ödenecek tazminat hak sahibi olan her dairenin payı ayrı ayrı ödenmektedir. Onarım sigortalı tarafından yapılarak tarafımıza bildirilmiş olup, hukuksal açıdan hak sahiplerinden muvafakat alınarak tarafımıza gönderilmesini gerekmektedir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected] e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön