25 Temmuz 2016

Güneş Sigorta Hasar Ödemesi Sorunu.

17/63*** no.lu hasar kaydımıza istinaden, poliçe ödemesinin geciktiğini ve bu yüzden dosyanın kabul edilmediği bilgisini ilettiler ama acente 23/06/2016 17:30'a kadar yatırır isek sorun olmayacağı bilgisi almıştık. (Bildirim 23/06/2016 Saat: 16:30 da yapıldı.) O gün ödemeyi yaptık ve 11/072016 tarihine kadar evrakın sigortaya ulaşmadığı bilgisini aldık. 11/07'de aradığımızda 13/07 günü kararın açıklanacağını bildirdiler. 13/07'de aradık ve poliçe ödemesi geciktiği için kabul edilmediği bilgisini aldık.

Kredi kullandığım için her halükarda ödemek zorunda olduğum bir poliçeyi geciktirdiğim için mağdur durumdayken, 1 kere daha mağdur duruma düşüyorum. Bu sigortayı iptal de edemiyorum. Yaptırmaya mecburum. Madem kabul edilmeyecekti, bize 23 Haziran'a kadar parayı yatırmamız gerektiği neden söylendi. Bizden kaynaklı hasarı kaydettirmedim. Ne umduk ne bulduk.

Mehtap 686 Okunma

Cevaplar

  • Mehtap08 Ağustos 2016

    Bir daha Güneş Sigorta mı? Para odaklı çalışmak demek ki böyle bir şey. Müşteriye verilen değier bayağı sağlammış. Seve seve ödeyeceksin. Ama sakın gününü geçirme. Bu kadar basit deyip işin içinden çık.

  • Mehtap04 Ağustos 2016

    Çok güzel. Para böyle kazanılıyor zaten. Nasıl olsa zorunlulukta var. İstemiyorum deme şansımız yok. Nasıl olsa poliçeyi ödedim. Evi biraz dağıtıp tekrar hasar kaydı oluşturup mağdur olabilirim. Ha şu an söylediğim ile yalan beyandan da suçlu olduğumu biliyorum. Ama bu düzene bunlar müstehaktır. Daha da Güneş Sigorta dan sigorta mı? Düşman başına.

  • Güneş Sigorta Temsilcisi29 Temmuz 2016

    Sayın İlgili, Konu Hasar Yönetim Müdürlüğüne iletilmiş olup, müdürlüğümüzce gelen yanıtı aşağıda bilgilerinize sunarız. İlgili dosyada peşinatın hasardan sonra ödendiği tespit edilmiştir. Peşinatın hasardan önce ödendiğine dahil tarafımıza dekont vs. iletilmediği takdir de dosya olumlu şekilde değerlendirilmeyecektir. İlgili şubenin(acentenin) söylediği 23.06.2016 tarihine kadar ödenmesi konusu ise şirketimiz tarafından verilen bir süre değildir. C.l - Sigorta Ücretinin Ödenmesi ve Sigortacının Sorumluluğunun Başlaması Sigorta priminin tamamının, prim taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa peşinatın (ilk taksit) akit yapılır yapılmaz ve en geç poliçenin teslimi karşılığında ödenmesi gerekir. Aksi kararlaştırılmadıkça, prim veya peşinat ödenmediği takdirde poliçe teslim edilmiş olsa dahi sigortacının sorumluluğu başlamaz ve bu husus poliçenin yüzüne yazılır. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön