18 Nisan 2013 #1750167

Güneş Sigorta Aracımın Hasarını Gidermedi!

1 Şubat 2013'te Güneş Sigorta'dan kaşkolu aracıma arkadan çarpılarak Egzoz tertibatına zarar verildi. Aracımı onarım için Park Honda'ya teslim ettim.


Eksper Ersin Pekçetin tarafından Egzozun onarımına karar verilmiş, sökülerek Şaseci Ahmet Usta adlı firmaya gönderilmiştir. Göz kararı ilkel yöntemlerle ısıtılıp çektirilerek sözüm ona onarılan parça şimdi aracımda bağrıyor. Ancak Sigorta yetkilileri ve Eksper'e göre bir sorun yoktur. 2 Aydır çözülemeyen bu sorun için güneş Sigorta'yı Tahkim Kurulu'na şikayet ediyorum.

Deniz 426 Okunma

Cevaplar

  • Deniz04 Ekim 2013

    Tahkim Komisyonu kararı ile bugün Güneş Sigorta'dan 4431 TL aldım (3896 TL + bilirkişi ve inceleme masrafları). Aracımı ITU Makina fakültesinden bir bilirkişi inceledi. Sonuç olarak Türkiye'deki eksperlerin ve sigortacılığın seviyesini görmüş olduk..

  • Deniz22 Nisan 2013

    Aracım üzerinde cebimden deney yapılmıştır. Zorda kalınca çatalı değiştirdiler. Asıl arızayı tamir etmemek için topu taca atmaya çalışıyorlar. Eksper konuya hakim değildir. Ustalara sorarak hareket etmektedir. Şu anda sigortacılık Türkiye'de gülünç durumdadır. Tahkime gidiyorum. Oradan sonuç almazsam mahkemeye de vereceğim,

  • Güneş Sigorta Temsilcisi22 Nisan 2013

    Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, hasar ile ilgili aracın 4 kere servise gidip görüldüğü bildirilmiştir. 2004 model olan araca iyi niyet çerçevesinde egsoz çatal değimi sağlanmış ve sigortalı dahada mağdur edilmemesi için eskime düşülmemiştir. Son yapılan işlemlerle beraber egsoz hasarı giderilmiştir. İyi günler dileriz. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş. Sayın Müşterilerimiz, Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, [email protected]sigorta.com.tr e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön