Güneş Sigorta Zararımızı Karşılamıyor.

Murat Süleyman K. |

Evimizi Güneş Sigorta'da kapsamında yer alan güneşli ev sigortasından sigorta yaptırdık. Poliçemizde evin hırsızlığa karşı 10.000 tl teminat altında olduğu yazılıydı. Şubat ayında evimize hırsız girdi; laptop'umu , kamera mı, deri montumu ve saatlerimi çaldı ve evimizin balkon kapısını kırdı. Biz 4000 tl hasar bildiriminde bulunduk. Çalınan eşyalara ilişkin karakol tutanağı olmasına rağmen tarafımıza 1118 tl ödeme yapıldı. 1118 tl neredeyse sadece kapının yapım masraflarını karşılıyor. Bu konuda tüketici mahkemesinde de dava açacağız.

Etiketler :

Eksik Ödeme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 25 Mart
  14:18

  Sayın İlgili,

  Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, Konut Paket Sigortası ile yapılan poliçe eşya bedelinin % 73 eksik sigorta olduğu tespit edilmiştir. Değerlendirmeler piyasadaki fiyatlar ile yapıldığı ve bu nedenle ödenen tazminatta bir değişiklik olmayacağını bilgilerinize sunarız. İyi günler dileriz.

  Konuyu bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,
  Güneş Sigorta A.Ş.
  Sayın Müşterilerimiz,
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü öneri, soru, şikayet ve talebinizi www.gunessigorta.com.tr internet sitemize, musterimemnuniyeti@gunessigorta.com.tr e-mail adresimize veya 444 19 57 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Birimimize iletebilirsiniz.